RU

ВРЮ не звільнила суддю, яка позбавила прав активістів Автомайдану видео

01.02.2016, 12:26
9691900e0c874e15438c59220b577acd.jpg
Вища рада юстиції (ВРЮ) вирішила не звільняти суддю Подільського районного суду Києва Світлану Захарчук, обвинувачену захистом активістів Автомайдану у прийнятті неправосудних рішень на початку 2014 року. Про це повідомив адвокат автомайданівців Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook і опублікував відео, на якому зачитується відповідне рішення.

"За результатами таємного голосування Вища рада юстиції вирішила відмовити у внесенні подання президенту України про звільнення Захарчук Світлани Степанівни з посади судді Подільського районного суду міста Києва у зв'язку з порушенням присяги судді", - йдеться у рішенні ВРЮ.

Також рада закликала Маселка, який вимагав звільнити Захарчук і опублікував на своїй сторінці в Facebook копію присяги, "належним чином виконувати свої повноваження як адвоката і не використовувати їх для інших цілей".

"28 січня ВРЮ вирішила, що суддя присягу не порушила, а ось публікація адвокатом у Фейсбуці копії присяги цього судді є порушенням адвокатської етики ы ВРЮ буде "належним чином реагувати "на такі факти", - прокоментував він.

За словами адвоката, суддя Захарчук позбавляла прав активістів Автомайдану за поїздку в тодішню резиденцію Віктора Януковича Межигір'я.

"Особливістю цієї справи було те, що суддя за один день розглянула три справи за аналогічним рапортами. Перший водій був явно не учасником протестів (колишній міліціонер) і вона закрила справу. Наступні два були ідентифіковані нею як учасники протестів і безапеляційно позбавлені прав. Хоча вони були невинними, як і власник авто у першій справі, стверджували, що нічого не порушували, мали по чотири свідки, адвокатів і заявляли велика кількість клопотань, які повністю були відхилені", - написав Маселко, додавши, що незабаром обидва рішення були скасовані апеляцією як незаконні.

Раніше повідомлялося, що колишня голова Оболонського районного суду Києва і чинний член Вищої ради юстиції Ірина Мамонтова дала свідчення про тиск з боку співробітників Адміністрації президента України наприкінці 2013 - початку 2014 року, які вимагали посилення покарання для активістів Автомайдану і якнайшвидшого розгляду їхніх справ.

Читайте також: Отримано докази тиску на суди під час Майдану: відео

Роман Маселко: Дії Шокіна і Столярчука - імітація слідства

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини