За словами адвоката Романа Маселка, Вища рада юстиції відмовилася звільнити суддю, яка незаконно позбавила прав активістів Автомайдану

Вища рада юстиції (ВРЮ) вирішила не звільняти суддю Подільського районного суду Києва Світлану Захарчук, обвинувачену захистом активістів Автомайдану у прийнятті неправосудних рішень на початку 2014 року. Про це повідомив адвокат автомайданівців Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook і опублікував відео, на якому зачитується відповідне рішення.

"За результатами таємного голосування Вища рада юстиції вирішила відмовити у внесенні подання президенту України про звільнення Захарчук Світлани Степанівни з посади судді Подільського районного суду міста Києва у зв'язку з порушенням присяги судді", - йдеться у рішенні ВРЮ.

Також рада закликала Маселка, який вимагав звільнити Захарчук і опублікував на своїй сторінці в Facebook копію присяги, "належним чином виконувати свої повноваження як адвоката і не використовувати їх для інших цілей".

"28 січня ВРЮ вирішила, що суддя присягу не порушила, а ось публікація адвокатом у Фейсбуці копії присяги цього судді є порушенням адвокатської етики ы ВРЮ буде "належним чином реагувати "на такі факти", - прокоментував він.

За словами адвоката, суддя Захарчук позбавляла прав активістів Автомайдану за поїздку в тодішню резиденцію Віктора Януковича Межигір'я.

"Особливістю цієї справи було те, що суддя за один день розглянула три справи за аналогічним рапортами. Перший водій був явно не учасником протестів (колишній міліціонер) і вона закрила справу. Наступні два були ідентифіковані нею як учасники протестів і безапеляційно позбавлені прав. Хоча вони були невинними, як і власник авто у першій справі, стверджували, що нічого не порушували, мали по чотири свідки, адвокатів і заявляли велика кількість клопотань, які повністю були відхилені", - написав Маселко, додавши, що незабаром обидва рішення були скасовані апеляцією як незаконні.

Раніше повідомлялося, що колишня голова Оболонського районного суду Києва і чинний член Вищої ради юстиції Ірина Мамонтова дала свідчення про тиск з боку співробітників Адміністрації президента України наприкінці 2013 - початку 2014 року, які вимагали посилення покарання для активістів Автомайдану і якнайшвидшого розгляду їхніх справ.

Читайте також: Отримано докази тиску на суди під час Майдану: відео

Роман Маселко: Дії Шокіна і Столярчука - імітація слідства

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне