RU

Вбивця Гонгадзе вказав на Кучму і Литвина: відео з суду видео

29.01.2013, 16:16
Суд над Олексієм Пукачем

Печерський суд Києва визнав колишнього начальника головного управління карного розшуку МВС України Олексія Пукача винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе і засудив його до довічного ув'язнення з конфіскацією майна. Відповідне рішення після перерви зачитав суддя у справі.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, Пукача також позбавлено генеральського звання. Суд постановив, що Пукач повинен виплатити 500 тис.грн. компенсації сім'ї Гонгадзе, а також 100 тис.грн. - потерпілому Олексію Подольському.

У строк відбування покарання суд ухвалив врахувати
ув'язнення Пукача з 21 липня 2009 року.

При цьому сам Пукач після оголошення вироку заявив, що визнає вирок тільки коли поруч з ним опиняться
Леонід Кучма і Володимир Литвин. "Вирок мені буде зрозумілий, тільки коли поруч зі мною опиняться Кучма (обіймав посаду президента, - ред.) і Литвин (обіймав посаду глави Адміністрації президента, - ред.)", - сказав Пукач.

Пукач відмовлявся відповідати на запитання журналістів, але потім все ж сказав: "Я все говорив у ході слідства і під час суду. Але правду в цьому залі хотів знати тільки Федур (адвокат Лесі Гонгадзе, - ред.). Ні
Мельниченко (обіймав посаду співробітника Держохорони, - ред.) з Америки, ні Піскун (обіймав посаду генпрокурора, - ред.), а тільки Федур. Тому запитайте про мотиви вбивства у Литвина і Кучми".

Захист оскаржить вирок Пукачу, повідомив адвокат Пукача Григорій Демиденко. Адвокат заявив, що вважає вирок несправедливим, і покарання не може бути у вигляді довічного позбавлення волі, якщо не доведено умисел. Відповідно до закону, вирок може бути оскаржений протягом 15 днів в апеляційному суді.

Перед цим Печерський суд Києва відмовився взяти до уваги свідчення у справі екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка. Суд дійшов висновку, що Мельниченко не був уповноважений на збір доказів про вчинення злочину, коли робив записи в кабінеті другого президента Леоніда Кучми. Відповідно самі записи не можуть бути прийняті як належні докази.

Суд повідомив, що вину Пукача у вбивстві журналіста Гонгадзе доведено зібраними у справі доказами. У вироку сказано, що і сам Пукач не заперечує своїх дій, які призвели до смерті Гонгадзе, але заперечує, що діяв навмисно. Частково він визнав свою провину. Але, за словами Пукача, вказівки він отримував від міністра внутрішніх справ
Юрія Кравченка.

Комментарі

Останні новини