RU

У польському селі радикали зруйнували пам'ятник воїнам УПА: відео видео

10.10.2016, 13:44
Скріншот з відеозапису

Відео: Youtube / Dawid Hudziec
Примітка: відеозапис містить гучну звукову доріжку

На кладовищі польського села Верхрата в Підкарпатському воєводстві праворадикали зруйнували пам'ятник воїнам Української повстанської армії. Про цей акт вандалізму повідомляє з посиланням на відеозапис процесу руйнування Радіо Польща.

Відео розмістив на своїй сторінці в Youtube проросійський радикал з Польщі, член націоналістичної організації "Табір великої Польщі" Давид Гудзец. На записі вандали методично руйнують український пам'ятник.

Пам'ятник на цьому кладовищі з'явився в 1993 році: він встановлений на могилі 13 солдатів УПА, чиї імена викарбувані на металевих табличках, а також цивільних. На колишньому греко-католицькому цвинтарі неподалік від церкви, яка зараз є римо-католицьким костелом, поховані українські жителі цього села.

За даними джерела, починаючи з 2015 року, це вже далеко не перший акт наруги і знищення українського місця пам'яті "невідомими". Подібні акти вандалізму відзначені в польських селах Грушовичі, Радруж, Молодич, Вербиця, Монастир, Пікуличі і Ліски.

Інцидент стався на тлі виходу в польський прокат 7 жовтня пропагандистського фільму режисера Войцеха Смажовського"Волинь", в якому однобоко розповідається про драматичну сторінку польсько-української історії - Волинську трагедію.

Читайте також: Міністр оборони Польщі: Росія дала поштовх Волинській трагедії


22 липня 2016 року Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом. 432 депутати Сейму проголосували "за", 10 депутатів утрималися. Президент Петро Порошенко висловив співчуття у зв'язку із цим, а Верховна Рада прийняла заяву, в якій говориться, що встановлення Сеймом "Національного дня пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1943-1945 роках" є проявом політизації трагічних сторінок українсько-польської історії.

Польсько-український конфлікт 1940-х років більш відомий як Волинська трагедія. Це двосторонні етнічні зіткнення українського і польського населення, вчинені в 1943 році під час Другої світової війни УПА з одного боку і Армією Крайовою - з іншого.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Комментарі

Останні новини