RU

У Криму знищили цілий завод через "дачу Януковича", - ЗМІ видео

13.06.2013, 14:10
Фото: investigator.org.ua
Всі будівлі колишнього винзаводу Південнобережного відділення агрофірми Магарач у Відрадному (Массандра) поруч з "дачею Януковича" повністю демонтовані, на їх місці - розчищений майданчик, повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР).

Журналісти пишуть, що знищені також і старовинні підвали, побудовані понад 180 років тому, в яких до минулої осені зберігалася унікальна наукова колекція вин Національного інституту винограду і вина Магарач (НІВіВ).

На відео, знятому журналістами, видно, як важка техніка рівняє вже очищену від всіх будов територію. Одночасно будівельники забивають по периметру палі, ймовірно, для забору майбутнього будівництва. Знесені також фізіологічний майданчик вчених-виноградарів і комплекс лізіметров. Недоторканими поки залишаються тільки виноградники, розташовані на схилі, серед яких - останні гектари знаменитого мускату білого Магарача. Виноградники перебувають у занедбаному вигляді, місцями зняті шпалери.

Отримати виразну відповідь на питання, як інститут планує розпорядитися звільненим від заводу і підвалів ділянкою, журналістам не вдалося. Провідний юрисконсульт НІВіВ Магарач Алевтина Писаренко, відповідаючи на питання, повідомила: "Уточню, що у Відрадному ведуться не будівельні, а демонтажні роботи. Так, як Інститут і Агрофірма ще не мають правовстановлюючих документів на цю землю, то планувати подальший її розвиток ми не можемо. Це питання на перспективу ".

З приводу ліквідації старовинних підвалів Писаренко повідомила, що відповідно до експертного висновку Науково-дослідного інституту будівельного виробництва, всі будівлі у Відрадному, перебували в непридатному для експлуатації стані. "Підвали у Відрадному не мають статусу історичної чи будь-якої іншої пам'ятки. У зв'язку з тим, що будівлі колишнього заводу знаходяться в зоні активного зсуву, підвали не можуть бути використані за призначенням", - зазначила Писаренко.

Журналісти нагадали, що протягом 2012 року здійснюється активні дії зі звільненню від заводу і дослідної майданчики НІВіВ Магарач у Відрадному, які прилягають до так званої "дачі Януковича", були звільнені співробітники, вивезена унікальна колекція вин Магарача. 13 листопада 2012 року остання партія колекційних пляшок вина знаменитої енотеки інституту була перевезена з історичного підвалу в урочищі Магарач в колишній напівпідвал ДП Лівадія.

Розкішна вілла, відома в народі як Чайний будиночок або "дача Януковича" "була побудована у Відрадному на місці старої ампелографічної колекції Магарача, від ділянки під якою президія Академії аграрних наук добровільно відмовився. У 2003 році уряд Криму передав її в оренду на 49 років Міжрегіональному промисловому союзу під протекторатом тоді ще правої руки Віктора Януковичі куратора Криму Антона Пригодського. У 2008 року уряд Криму задовольнив звернення МПС про розірвання договорів оренди на обидві ділянки загальною площею 2,05 га і передало їх ТОВ Пансіонат сімейного типу. Засновниками ТОВ є структури, близькі до сина президента Олександра Януковича, пишуть журналісти.

На думку громадськості та науковців, які протестували проти варварської "евакуації Магарача з його історичного місця, ліквідація Південнобережного відділення інституту мала на меті розширити територію "дачі Януковича".

Представники наукового товариства виноградарів і виноробів України, громадянського комітету Великої Ялти і жителі Ялти в грудні минулого року провели пікет біля будівлі постійного представництва президента України в АР Крим з вимогою зупинити дії зі знищення Південнобережного відділення агрофірми Магарач у Відрадному.

Досьє на Віктора Януковича

Комментарі

Останні новини