RU

У пошуках Вовка. У НАБУ розповіли, чому не виходить доставити до суду голову ОАСК – відео видео

18.02.2021, 11:36
Попытка НАБУ найти Вовка (скриншот видео НАБУ)

Детективи Національного антикорупційного бюро не змогли примусово доставити до суду голову ОАСК Павла Вовка, нарікають, що той "порушує процесуальні обов'язки", а генпрокурорка Ірина Венедіктова "не діє". Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Бюро пишуть, що двічі (8 і 16 лютого) не змогли виконати рішення Вищого антикорсуду про примусовий привід до суду голови ОАСК. У НАБУ відзначають, що постанова про привід не дає детективам права затримувати або проникати в житло Вовка, а сам суддя разом зі своїми колегами "вжив усіх заходів", щоб детективи не потрапили в приміщення ОАСК.

Як повідомляють НАБУ, в ОАСК постійно говорять детективам, що Вовка немає на робочому місці через відпустку. Однак сам Вовк в соцмережах пише, що на роботі присутній.

При цьому в НАБУ відзначають, що з листопада 2020-го в ОАСК змінили режим доступу – і потрапити на другий поверх, де знаходиться робоче місце голови суду, можна лише за перепусткою. Однак цю перепустку видає один з підозрюваних у справі ОАСК, пише НАБУ.

Зараз детективи утримуються від силового проникнення в ОАСК, відзначили в Бюро.

У НАБУ також заявили, що вирішити ситуацію може лише Венедіктова, однак вона не діє. У Бюро кажуть, що з липня 2020-го тричі ініціювали перед нею клопотання про дозвіл на затримання голови ОАСК для поводження з цим клопотанням до Вищої ради правосуддя, однак Офіс генпрокурорки так цього і не зробив.

У НАБУ вважають, що голова і судді ОАСК "грубо порушують законні вимоги слідства і суду", прикриваючись гарантіями суддівської недоторканності і "спірною позицією" Вищої ради правосуддя.

LIGA.net  звернулася до Офісу генпрокурорки і ОАСК з проханням відреагувати на заяву НАБУ.

Читайте також: Ціна Вовка. Чому Зеленський не продовжує реформу судів, навіть в обмін на мільярди МВФ

Комментарі

Останні новини