RU

У Лукашенка обговорювали підрив Шеремета за 4 роки до вбивства: запис наради у глави КДБ видео

04.01.2021, 12:47
Обсуждение убийства Шеремета (скриншот видео Беларускі Народны Трыбунал, YouTube)

Білоруські спецслужби обговорювали в 2012 році вбивство журналіста Павла Шеремета, який був підірваний у машині в 2016-му. Про це йдеться в розслідуванні Euobserver і Беларускі Народни Трибунал.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У виданні стверджують, що отримали запис розмови від 11 квітня 2012 року на той момент голови КДБ Білорусі Вадима Зайцева із сьомим відділом елітного спецпідрозділу "Альфа".

"Ось щодо Шеремета потрібно спрацювати, який з*****в б***ь. Зробимо закладку якусь, тощо, щоб цього щура б***ь зовсім б***ь ані рук, ані ніг не зберуть. Все щоб було як по-справжньому, але це не так впливає на свідомість людей", – нібито говорить Зайцев.

Один зі співрозмовників йому відповідає, що "щодо закладки не буде жодних проблем". Після цієї фрази починається обговорення отрут від "цікавого професора" з Вітебська. На відео діалог про Шеремета можна почути приблизно з 9:25. Можна прочитати і всю розшифровку 25-хвилинної наради.

Також Euobserver стверджує, що в їхньому розпорядженні опинився внутрішній звіт КДБ про спостереження за Шереметом у Москві.

Крім того, на записах обговорюються політичні вбивства Олега Алкаєва (колишній директор білоруської тюрми), Володимира Бородача (колишній полковник) і В'ячеслава Дудкіна (колишній начальник антикорупційної служби), які проживають у Німеччині.

Як стверджують у Euobserver, Зайцев говорив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко вніс понад $1,5 млн на спеціальний рахунок для неформальних операцій такого типу і хотів "побачити деякі результати". Глава спецслужби також наголошував на важливості, щоб ніхто навіть не думав про причетність до цього КДБ.

"Зрозуміло, як ми могли когось втопити або застрелити. Зрозуміло. Але як ініціювати випадковий вибух, як зробити підпал і не залишити слідів, вбивство тощо – незрозуміло", – нібито говорив Зайцев.

  • 20 липня 2016-го в Києві підірвали авто з журналістом Павлом Шереметом.
  • У грудні 2019-го МВС на пресконференції оголосив підозрюваних: це музикант і сержант ССО Андрій Антоненко, військова медсестра Яна Дугарь, а також лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко. На оголошенні підозрюваних були присутні зокрема глава МВС Аваков, президент Зеленський і на той момент генпрокурор Рябошапка.
  • Адвокати неодноразово заявляли про фальсифікації доказів проти підозрюваних.

Читайте також: Богдан: У Зеленського дурне бажання піаритися. Участь у брифінгу щодо Шеремета – приклад

Комментарі

Останні новини