Міжнародний суд ООН в Гаазі почав слухання, де очікується "застосування запобіжних заходів" в рамках позову України проти Російської Федерації

Міжнародний суд ООН в Гаазі почав слухання, де очікується застосування запобіжних заходів в рамках позову України проти Російської Федерації.

У МЗС України зазначили, що цей позов був поданий 16 січня 2017 року в Міжнародний суд ООН з метою залучення Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

"У запиті про застосування заходів Україна просить суд зобов'язати Російську Федерацію припинити порушення міжнародного права. Зокрема, Україна звертається до суду з клопотанням зобов'язати Російську Федерацію забезпечити ефективний контроль за своїм кордоном, припинити поставки зброї в Україні, припинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утриматися від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації в окупованому Криму", - йдеться в заяві МЗС України.

Слухання про застосування тимчасових заходів триватимуть чотири дні. Україна представить аргументи в понеділок 6 березня і в середу, 8 березня.

Російська Федерація представить свої аргументи у вівторок 7 березня і в четвер 9 березня.

Президент Петро Порошенко назвав історичним моментом суд в Гаазі за позовом України проти країни-агресора Росії.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Після захоплення Криму збройна агресія Росії проти України продовжилася в Донбасі, де Москва створила терористичні організації ДНР і ЛНР, що захопили за підтримки РФ частину Донецької та Луганської областей. Обидві організації фінансуються і утримуються Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Читайте також: Петренко: Суд в Гаазі проти РФ може тривати до семи років

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.