RU

Суд ООН визнав Росію стороною мінських угод - Порошенко видео

21.04.2017, 11:59
Фото: прес-служба президента
Суд ООН закликав державу-агресора Росію до повного виконання мінських домовленостей, вперше юридично визнавши її стороною мінського процесу, а не посередником, як намагаються представити це в Кремлі. Про це на нараді з главою МЗС Павлом Клімкіним, його заступником Оленою Зеркаль та заступником голови Адміністрації президента Костянтином Єлісєєвим заявив президент Петро Порошенко.

"Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання мінських домовленостей. Це означає, що Росія є стороною мінських домовленостей, а не посередником, як спочатку вона намагалася собі уявити. Визнання цього, підкреслюю, не політична оцінка, а вперше прозвучала юридична оцінка, яка надзвичайно важлива для нас", - передає глава держави.

За словами Порошенка, унікальність ситуації в тому, що коли буде прийнято рішення суду, воно не потребує "ніякого додаткового голосування - ні Генасамблеї, ні Радбезу ООН".

"Це рішення прямої дії, воно повинно виконуватися будь-якою державою-членом ООН, і за невиконання... передбачені санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі", - зазначив він.

Читайте також: Порошенко про рішення суду ООН: Ми на правильному шляху

Вперше був застосований механізм Міжнародного суду для де-факто притягнення до відповідальності держави-агресора за фінансування тероризму. "І саме за порушення (відповідної) конвенції ми поставили питання про притягнення до відповідальності", - підкреслив Порошенко.

У свою чергу, Зеркаль зазначила: "Суд дійсно підтримав Україну і це дуже важливо. Особливо важливо це з огляду на те, що справа стосується одного з постійних членів Радбезу ООН. 12 травня ми зберемося ще раз в Гаазі, і президент суду буде приймати рішення про подальший розгляд справи, а саме як вона буде просуватися і скільки нам буде надано часу на підготовку основного меморандуму, де ми повинні викласти всі докази в деталях, включаючи вже і суб'єктивну сторону цієї справи".

Читайте також: Жоден президент США не визнає анексію Криму - Порошенко

Відео: Youtube / АПУ

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини