RU

Співробітники ГПУ допомогли шахраєві інсценувати смерть - Bihus видео

04.06.2019, 14:55
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Підписи і накази заступників генпрокурора Дмитра Сторожука і Юрія Столярчука допомогли українському шахраєві Дмитру Малиновському кілька років вважатися мертвим. Про це заявляють журналісти проекту Bihus.Info.

Малиновського 5 жовтня минулого року заарештувала у Франції поліція країни за підтримки Європолу. Під час арешту з'ясувалося, що у нього підроблений паспорт громадянина ЄС, що йому належить замок у Франції, вінтажнt авто Rolls Royce Phantom, а також ряд дорогих предметів мистецтва.

Як повідомляв Європол, в січні минулого року французька поліція почала розслідування підозрілої покупки замку за 3 млн євро компанією з Люксембурга. Її кінцевим бенефіціаром і виявився Малиновський.

Він з 2012 року був підозрюваним або фігурантом низки гучних кримінальних справ в Україні. У серпні 2014 року він інсценував власну смерть: за легендою, відправився на судове засідання, додому не повернувся. У листопаді невідомий передав дружині картонну коробку, в якій було свідоцтво про смерть нібито чоловіка і попіл. У документах говорилося, що Малиновський загинув 25 жовтня 2014 року на території Луганська. Ці дані не були внесені до державного реєстру, тому дружина і мати попросили суд визнати факт смерті. 12 травня 2015 року суд задовольнив позов.

При цьому правоохоронці встановили, що в 2015 р Малиновський  обіцяв сінгапурській фірми Dreymoor Fertilizers поставити карбамід та аміак виробництва ОПЗ за 12 млн євро, але забрав гроші і зник. За цим фактом на почато 2016 року проти нього відкрили кримінальну справу.

Приблизно тоді ж ГПУ разом з Нацполіцією провели обшук вдома у батьків Малиновського, вилучили комп'ютерну техніку, телефони і сім-карти. У пам'яті одного з телефонів виявили відео і фото замку у Франції, який він купив в 2015 р. Свідки впізнали голос Малиновського на відео; крім того, знайшлися свідки, які бачили Малиновського в Каннах.

На підставі цих доказів ГПУ вирішила оскаржити рішення суду першої інстанції про смерть Малиновського. 7 липня 2016 року Сторожук змінив склад прокурорської групи в перших двох справах проти Малиновського. Після цього одне з проваджень закрили. А на оскарження висновку про смерть в суд прийшов один з нещодавно призначених до групи прокурорів Олександр Козуб і відмовився від оскарження. Козуб з'явився в суд з довіреністю від Столярчука. Відмову від апеляції він пояснив відсутністю доказів смерті Малиновського.

Журналісти Bihus.Info вказують, що 6 червня 2016 року, за місяць до зміни складу групи прокурорів, на ім'я генпрокурора Юрія Луценка  надійшов лист. Його направив депутат БПП (зараз це Європейська солідарність) Володимир Ар'єв. У листі він стверджував, що Малиновський мертвий.

Ар'єв повідомив журналістам, що з Малиновським він кілька разів зустрічався в Страсбурзі в 2016 р. "Мені його представили як людину, яку, скажімо так, переслідують в Україні, і потім я вже дізнався, що це за людина, і перестав з ним спілкуватися" , - сказав Ар'єв в першому інтерв'ю з двох.

З цих пояснень журналісти зробили висновок, що депутат направив до ГПУ лист про смерть Малиновського після того, як бачив його живим. Тверджень про смерть співрозмовника, які були в листі, Ар'єв під час інтерв'ю не згадав, вказує Bihus.Info.

У другому інтерв'ю Арв повідомив, що Малиновський представився йому іншою людиною - адвокатом Малиновського. А лист про смерть Малиновського Ар'єв переправив в ГПУ, тому що повірив в логічно викладені факти в зверненні.

У серпні 2017 року Генпрокуратура оскаржила висновок суду про смерть Малиновського й оголосила його в міжнародний розшук.

Комментарі

Останні новини