Аналітики відзначили, що за останні десять років масштаб військових навчань Росії виріс в десятки разів

Країна-агресор Росія готує свої збройні сили до війни. Про це йдеться в доповіді Шведського інституту оборонних досліджень.

Міністерство оборони Швеції замовило доповідь "Підготовка до війни - військові навчання Росії на стратегічному рівні 2009-2017 років".

Аналітики відзначили, що за останні десять років масштаб військових навчань Росії виріс в десятки разів. Вони за відкритими джерелами вивчили дані про всі маневри ЗС РФ, починаючи з 2009 року.

Читайте спецпроект LIGA.net: Звір біля воріт

Якщо тоді в них брали участь 10-20 тисяч осіб, то в 2017 році в навчаннях в західних регіонах Росії були задіяні вже 100 тисяч військових, в навчаннях Схід-2018 восени 2018 року - понад 300 тисяч.

"Це рекордний масштаб за майже 40 років", - наголошується в повідомленні.

За словами експерта Юхана Нюрберга важливі не цифри, а дії Росії.

"У них багато персоналу. У них багато матеріальних засобів, навіть якщо більша їх частина стара і з радянських часів. Але вчення створюють потенціал, тобто підрозділи, які можуть виконувати поставлені завдання в бойових діях", - підкреслив він.

5 лютого 2019 року секретар РНБО України  Олександр Турчинов на прохання LIGA.net озвучив шість головних загроз від Росії в 2019 році.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.