Той, хто не вчинив тяжких злочинів, може повернутися з окупованих територій і бути звільненим від кримінальної відповідальності

Служба безпеки України запустила програму повернення з окупованих територій бойовиків ДНР/ЛНР, які не скоїли тяжких злочинів. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Наголошується, що для участі в програмі необхідно відповідати низці критеріїв:

добровільно відмовитися від терористичної діяльності та почати співпрацювати з правоохоронними органами України;
не брати участі у вбивствах, тортурах, згвалтуваннях та інших тяжких злочинах;
мати бажання виправити власні помилки.

"Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань ДНР/ЛНР передбачені в рамках чинного законодавства України. Тільки за 2015 рік після добровільної відмови від участі в незаконних збройних формуваннях, щирого каяття та співпраці з правоохоронними органами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 осіб. Всі вони зараз перебувають у своїх сім'ях", - йдеться в повідомленні.

СБУ доводить цю інформацію до відома родичів бойовиків, які проживають на території України. Під час індивідуальних зустрічей-бесід акцентується увага на необхідності добровільної відмови від участі в терористичних угрупованнях, повернення на українську територію і співпраці з українськими правоохоронними органами - такі умови звільнення від кримінальної відповідальності. Протягом двох тижнів такі зустрічі проведено з членами 52 сімей.

"До цієї роботи широко залучено волонтерські та громадські організації, керівників місцевих органів самоврядування Донбасу й Української православної церкви. 15 серпня на підконтрольну Україні територію повернувся один з бойовиків, який, ознайомившись із програмою, відмовився від перебування на тимчасово окупованій території і добровільно здався правоохоронцям" , - додали в СБУ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне