RU

Розстріл Майдану: екс-беркутівець дав свідчення проти своїх видео

04.10.2016, 10:42
64a1e9d3dfa04b22a9af1f5fca5cc059.JPG
У понеділок, 3 жовтня, екс-беркутівець з Харкова Віктор Шаповалов в суді частково визнав свою провину, попросив вибачення і назвав прізвища колишніх колег, які отримували патрони зі свинцевою картеччю замість гумових куль. Про це повідомляє 5 канал.

Шаповалов сказав, що шкодує про те, що сталося: "Шкодую, що це сталося".

Відповідаючи на питання, чи говорить він за весь Беркут, Шаповалов сказав: "Це я за себе кажу (що мені шкода)".

Після півтора року під арештом він частково визнав свою провину і назвав прізвища колишніх колег, які отримували патрони зі свинцевою картеччю замість гумової.

"Хочу відзначити, що помпові рушниці видавалися особовому складу: Бондаренко Сергій, Рак, Міщенко, Войтенко, Бєлов. Це особовий склад, який був з помпової рушниці. Ще Бацьких, Білецький, Кобець, Мацюра, Павленко, Робко, Шевченко. Особовим складом з "фортами" керував Лукаш. "Форти вперед!" - це він", - сказав Шаповалов.

Обвинувачений зазначив, що бачив, як беркутівці в Кріпосному провулку били палицями людей, але нічого не зробив. Він не відреагував і тоді, коли спецназівці стріляли.

"Шаповалов звинувачується в тому, що як командир підрозділу перевищив свої службові повноваження. Саме працівниками харківського Беркута як ми вважаємо, були заподіяні тілесні ушкодження 110 особам різного ступеня тяжкості", - зазначив прокурор Олександр Ковальчук.

Шаповалов докладно розповів, як спецназівці з різних областей відрізняли один одного на Майдані в лютому 2014 року. За його словами, на шоломи ззаду клеїли різнокольорові наклейки. Адвокати стверджують, що ця інформація дасть можливість розрізнити інших причетних до поранень і вбивств майданівців.

27 вересня суд продовжив на два місяці арешт п'ятьох екс-беркутівців, обвинувачених у вбивстві 48 активістів Майдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві.

Дивіться також: Розстріл Майдану: з'явилося раніше неопубліковане відео

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини