Roshen хоче отримати землю в обхід земельного аукціону - ЗМІ видео

09.09.2015, 18:01
Фото: roshen.com
Кондитерська корпорація Roshen, яка належить президенту України Петру Порошенку, планує побудувати бісквітний комплекс в Борисполі Київської області на території площею близько 20 гектарів. Бориспільська міськрада 8 вересня погодила виділення землі під нову фабрику за схемою, яка дозволить уникнути проведення земельного аукціону, як того вимагає Земельний кодекс. Про це йдеться у розслідуванні програми Радіо Свобода та Першого громадського телеканалу "Схеми".

На початку липня цього року директор ТОВ Логістичний центр Кондитер (тепер - ТОВ Бісквітний комплекс Рошен, кінцевий бенефіціарний власник - Петро Порошенко) звернувся до мера Борисполя Анатолія Федорчука з проханням розглянути питання про наявність земельної ділянки для розміщення бісквітного комплексу.

14 липня Бориспільська міськрада ухвалила рішення про надання дозволу на відведення земельної ділянки площею 20 гектарів комунальному підприємству Виробниче управління комунального господарства на вулиці Привокзальній. 8 вересня міськрада передала в оренду кілька ділянок на Привокзальній цьому комунальному підприємству.

На сесії Бориспільської міськради був присутній директор ТОВ Бісквітний комплекс Рошен Костянтин Півень, який розповів про намір компанії взяти ці ділянки в суборенду для будівництва бісквітного комплексу. "Можливо, можемо і купити землю, але я дію відповідно до рекомендацій, які отримав від нашого юридичного відділу", - зазначив Півень.

Громадські активісти та опозиційні депутати заявили, що таку схему запропонував мер міста Анатолій Федорчук, щоб Roshen уникнув проведення аукціону, який передбачає 124 стаття Земельного кодексу: "Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів". Cам міський голова зазначив, що запропонував такий підхід, тому що "боявся упустити такий шанс".

Директор ТОВ Бісквітний комплекс Рошен Костянтин Півень відмовився відповісти журналістам "Схем", чому Roshen не пішов на відкритий аукціон, а хоче взяти ділянку в суборенду і порадив звертатися до прес-служби корпорації. Журналісти звернулися з проханням про коментар до президента Петра Порошенка а також у центральний офіс корпорації Roshen, але поки відповідь не отримали.

Нагадаємо, в червні президент України Петро Порошенко заявив, що передасть трасту Rotshild свій пакет акцій в Roshen, щоб прізвище Порошенко серед власників корпорації не фігурувало.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса