RU

Пранкери показали запис з Порошенком, але вирізали критику Путіна видео

17.11.2016, 17:33
Петро Порошенко (фото - president.gov.ua)
Російський пранкери Володимир Кузнєцов, відомий як "Вован", опублікував у себе на каналі YouTube змонтований запис розмови з президентом Петром Порошенком. В Адміністрації президента України заявили, що запис змонтовано - автори вирізали критику Володимира Путіна. Крім того, за даними АП, реалізація пранка не могла відбутися без підтримки влади Киргизстану.

В ході розмови, в якій пранкер представився президентом Киргизстану Алмазбеком Атамбаєвим, він підняв питання окупованого Росією Криму та Донбасу, а також відносин між Україною і Киргизтаном.

Також під час розмови Порошенко заявив, що в разі виведення російських військ з Донбасу і Криму влада України відновить контроль над цими регіонами протягом 24 годин. "Люди з квітами зустрічатимуть українців", - сказав він.

Прес-секретар глави держави Святослав Цеголко у себе в Facebook прокоментував опубліковану пранкером розмову і заявив, що вона була змонтована пранкерами разом з "керівниками російської ФСБ і в Кремлі". "Я тепер розумію, чому так звані "пранкери" так довго чекали. Вони монтували розмову і ще довше її затверджували в своїх керівників з російської ФСБ і в Кремлі. Те, що вони оприлюднили - змонтована копія, де повністю вирізані звинувачення Росії в окупації частини України і небажання виводити свої війська з нашої землі, будь-яка згадка Путіна і невиконання ним взятих на себе зобов'язань за мінським домовленостями", - повідомив Цеголко.

"Розслідування показало, що, на жаль, не обійшлося без участі співробітників зовнішньополітичного відомства Киргизстану. Адже вони сприяли організації розмови, надавши контактні телефони Адміністрації президента Киргизстану. А потім, коли все сталося, кілька днів не відповідали на дзвінки з України", - додав прес-секретар.

Він також навів дослівну цитату, частина якої відсутня на записі. Нижче - текст, наданий АП:

"П.Порошенко: І я вважаю, що усвідомлення тієї помилки, яку зробив російський президент, напавши на нашу країну. До речі, ти кажеш, що у нас не визначений статус агресії? Він уже всюди визначений.

І в документах ПАРЄ, і в документах ЄС, і в документах "G7", і в наших відносинах з Америкою. Це скрізь вже є. Але проблема в тому, що як би ти не назвав цей акт, коли на твоїй території знаходиться там 10 тисяч окупаційних військ, коли кількість танків, артилерії і систем залпового вогню більше, ніж в Бундесвері в Німеччині, то воно слабо нагадує дружній туристичний візит. Тому нам міцно треба подумати про те, яким чином ми замотивуємо Російську Федерацію забрати свої війська і передати нам контроль над неконтрольованою ділянкою нашого кордону з Російською Федерацією. Я впевнений, що за цю агресію всі заплатили високу ціну. І ваш голос буде тут абсолютно не зайвим.

"А.Атамбаєв": Ну а Путін? Що він особисто заявляє? Там говорили, що Ви там на нього голос піднімаєте або щось таке, хтось там кричав. Насправді так було?

П.Порошенко: Я ж людина з чималим дипломатичним стажем і я дотримуюся самовладання в самих складних ситуаціях, тому голос у мене був рівний і коректний. А ось зміст розмови. Я його дійсно попросив забрати війська і престати вбивати моїх людей, але це було сказано спокійно, рівно. Ну, повір, що якби у тебе кожен день по кілька поранених і дуже часто вбиті солдати, які вбиваються російськими снайперами, то тут не до посмішок. І сенсу в цьому тепер ніякого немає. Якщо раніше він там говорив, що він підтримує якісь рухи, то зараз його ненавидять на окупованій території. Людей він обдурив, люди страждають. І це не десятки тисяч, як в Осетії, не сотня тисяч, як у Придністров'ї, а це 4 млн. людей. І, Алмазбек, це ситуація така, що не побажаєш нікому.

"А.Атамбаєв": Обережніше з ним.

П.Порошенко: Я розумію. Ми всі зараз заручники цієї ситуації, але треба просто створити прецедент, коли починати війну не можна, атакувати не можна. І тут голос кожного буде дуже важливим. І той факт, я говорю, що його в світі ніхто не підтримав, це холодний душ, знаєш. І тут ми звичайно повинні виступати з хорошою координацією. Дивись, я дуже вдячний за телефонну розмову. Я вважаю, що це дуже важливо, коли у нас... і щоб ви знали, що мої двері 24 години на добу відкриті. Я ще раз хочу повторити запрошення приїхати до нас. Ми відрізняємося великою гостинністю і я для підготовки візиту готовий направити відповідну делегацію в Бішкек.

"А.Атамбаєв": Я зараз же доручу своєму Міністру ці питання обговорити по лінії МЗС.

П.Порошенко: Ага.

"А.Атамбаєв": А з Кримом мені більше цікаво. По-перше, я знаю, ця організація в Америці не визнана терористичною. Ось в цьому, напевно, проблема, в тому, що нічого не йде.

П.Порошенко: Яка організація?

"А.Атамбаєв": Ну, зрозуміло там все його вважають анексованим. А ось "ЛНР/ДНР", вони невизнані ще до сих пір. Ось в цьому ваша проблема. І незрозуміло, що там з виборами.

П.Порошенко: Немає. По-перше, вони визнані терористичними цілим рядом юридичних рішень судів. А по-друге, цих організацій не існує. Тобто, вони існують тільки в російській хворій уяві, бо це привезені сюди маріонетки з Москви. Ніяких виборів там немає, ніяких референдумів там немає і, не було. Вони все намалювали. Тримаються вони на багнетах російської зброї. І б'ють вони один одного там, крадуть, ріжуть один одного, а страждають люди. Тут же проблема не в тому, щоб визнавати або не визнавати. Зрозуміло, що їх в принципі ніхто не визнає, а проблема в тому, що Росія повинна вивезти свої окупаційні війська. Росія повинна забезпечити доступ інспекторів ОБСЄ, в тому числі і кордони. Росія повинна припинити поставляти озброєння і боєприпаси. Для Росії це ж дорога ціна! Крим коштує більше 2 млрд. доларів на рік, а будівництво комунікацій коштує ще 2 млрд. І утримання окупованого Донбасу коштує ще 2 млрд.. В умовах падіння цін на нафту і внутрішніх складнощів, для них це вже, знаєш. Вони так бравували, що санкції на них не діють, а сьогодні їм уже і Чечню немає за що утримувати. Вони обрізають зміст, розумієш. Уже зарплати і пенсії собі знижують. Ось це ціна за ту авантюру. Кому вона потрібна? У Росії є земель мало? Вони не знають, що зі своїми землями робити.

"А.Атамбаєв": А якщо ми їх заберемо звідти, скільки ви будете відновлювати? Це теж такий вантаж.

П.Порошенко: Якщо Росія прибере звідти свої війська, ми будемо їх відновлювати, я думаю, годин 18, а може 24. Це все буде зроблено, тому що як тільки Росія подумає про те, що вона буде забирати свої війська, ось ці пару сотень поплічників, вбивць, які полонених розстрілювали, гвалтівників. І всі, вони тут же втечуть з ними в Росію. Вони ж розуміють, що вони не користуються підтримкою у людей. І ось як тільки вони втечуть, люди вийдуть і будуть з квітами зустрічати українців. На цьому все закінчиться. А ми домовимося з нашими європейськими та американськими партнерами щодо того, щоб були виділені ресурси на відновлення зруйнованої війною і пограбованої агресором інфраструктури. Там все буде дуже просто, тому що...

Можете уявити, що там зараз рівень безробіття 70%, що більше половини дітей не вчаться, що страшна ситуація всюди, починаючи від в'язниць і закінчуючи лікарнями. Тобто, там же гуманітарна катастрофа. І в цій ситуації, чому люди повинні страждати? Тому що хтось захотів ввести війська. Всі військові, які раніше туди приїжджали за довгим рублем, тепер, коли я побудував нову армію, біжать звідти".

2 листопада на сайті президента з'явилося повідомлення про телефонну розмову Порошенка і президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва. Пізніше заступник керівника апарату президента Киргизстану Сапар Ісаков cпростував повідомлення про телефонну розмову.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Комментарі

Останні новини