Петро Порошенко підкреслив, що зробить все можливе і неможливе для повернення Надії Савченко в Україну

Президент України Петро Порошенко заявив, що готовий передати в РФ двох російських військовослужбовців в обмін на українську бранку Надію Савченко, яку російський суд засудив до 22 років позбавлення волі. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Я в свою чергу готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих на нашій території за участь у збройній агресії проти України. Судовий розгляд їх справ знаходиться на фінальній стадії. Відразу після їх завершення я готовий шляхом відповідних процедур забезпечити їх виїзд в РФ", - підкреслив Порошенко.

Він зазначив, що такий підхід відповідає шостому пункту мінських домовленостей - про обмін всіх на всіх. "І це повинно бути зроблено негайно", - вважає президент.

Порошенко висловив жаль щодо винесення так званого вироку Надії Савченко: "Шкода. Нічого, навіть віддалено схожого на суд, в процесі проти Надії Савченко світ не побачив. Це було ганебне судилище, яке країна-агресор влаштувала проти українського Офіцера з великої літери, яка, як і належить, захищала свою землю від ворожих посягань".

"Україна ніколи, - ще раз підкреслюю, ніколи! - не визнає ні цього судилища, ні їх так званого вироку, який своєю абсурдністю і жорстокістю свідчить про повернення російської юстиції за часів Сталіна-Вишинського", - переконаний президент.

"Проти всіх, хто причетний до переслідування Надії Савченко, Олега Сенцова і інших громадян України, українських патріотів-заручників, які незаконно піддаються тортурам на російській території, повинні бути введені персональні санкції як українські, так і міжнародні", - зазначив Порошенко.

За його словами, в боротьбі за звільнення Надії Україну підтримує весь світ. "І відтепер ця боротьба вступає у вирішальну стадію. Я не просто сподіваюся на те, що Надія Савченко повернеться в Україну. Роблю для цього все можливе. І неможливе, здається, теж", - запевнив президент.

Порошенко нагадав, що під час зустрічей на вищому рівні в нормандської форматі він неодноразово піднімав питання звільнення Надії Савченко та інших українських заручників і був підтриманий іншими учасниками формату. "Президент Путін тоді заявляв, що після так званого судового рішення поверне Надію Савченко Україні. Настав момент виконати цю обіцянку", - зазначив Порошенко.

"Сьогодні вся Україна поряд з Надією, її мамою Марією Іванівною і сестрою Вірою. Вірю, що наші спільні зусилля увінчаються успіхом. І Герой України, народний депутат України, офіцер українських Збройних Сил повернеться до нас додому, де ми всі її чекаємо", - підкреслив глава держави.

Українську бранку Надію Савченко Донецький міський суд Ростовської області засудив до 22 років ув'язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч рублів.

Суд продовжив арешт російських ГРУшників Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова до 19 травня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.