Президент наголосив на важливості довести агресору, що вимоги жити за правилами, поважати суверенітет України - обов'язкові для всіх

Президент Петро Порошенко назвав спільною перемогою схвалення Третім комітетом Генеральної Асамблеї ООН резолюції про ситуацію з правами людини в Криму і Севастополі, ініційованої Україною. Про це президент заявив під час зустрічі з послами країн G7.

"Вчора в Нью-Йорку сталася надзвичайна подія - була прийнята Резолюція, яка на Третьому комітеті пройшла з великою підтримкою в 73 голоси. Це ознака підтримки ініціативи України, ініціативи більшості країн", - сказав Порошенко.

"Дуже важливо, що в цій резолюції було чітко відображено визнання Російської Федерації як окупаційної влади в Криму. Вперше на міжнародному рівні про це було чітко сказано. Так само, як і було сказано про те, що Крим, Севастополь чітко залишаються територією України і мають статус тимчасово окупованих ", - підкреслив президент.

Глава держави зазначив, що це велика дипломатична перемога. "Ми впевнені в тому, що, незважаючи на жорстку протидію Російської Федерації, їм не вдалося зняти це питання з розгляду", - додав він.

"Дозвольте мені вважати цю нашу перемогу абсолютно загальної. Щиро розраховую, що під час голосування на пленарному засіданні ООН у нас буде ще краще результат - як результат нашої спільної роботи в ООН", - сказав Порошенко.

Глава держави наголосив на важливості довести агресору, що вимоги жити за правилами, дотримуватися міжнародного права, поважати суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України є обов'язковими для всіх, в тому числі і для Росії.

Сьогодні в ООН прийняли проект резолюції про ситуацію з прав людини в Криму і місті Севастополь. За проголосували 73 країни, проти - 23, утрималися - 76.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у TwitterFacebookВКонтакте і Одноклассникахв одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.