RU

Порошенко: Кремль спробує вплинути на вибори в Раду - відео видео

18.04.2019, 17:41
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Президент  Петро Порошенко звернувся до українців напередодні другого туру президентських виборів 21 квітня. Звернення транслювали на Facebook-сторінці.

У ньому він, в числі іншого, згадав, що Росія спробує вплинути на парламентські вибори в Україні, які пройдуть восени.

"Кремль докладе чимало зусиль до формування лояльноъ до Москви більшості. Це за підсумками парламентських виборів. А вже зараз Путін розраховує на слабкого, непідготовленого новачка на посаді президента України, якого легко переграє і на фронті безпеки, і на дипломатичному, і на політичному фронтах" , - підкреслив президент.

Раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що не знає, чи буде Володимир Путін дивитися трансляцію дебатів кандидатів у президенти України Петра Порошенка і Володимира Зеленського, але сам має намір їх подивитися.

"Наскільки я розумію, це завтра о 19 годині, тобто у нас це буде 20 годин. Не можу сказати (чи буде президент Росії дивитися - ред.). Я сам збираюся з'ясувати, де можна буде подивитися. Цікаве, напевно, буде видовище , - сказав Пєсков.

Вчора стало відомо, що Путін відразу після виборів в Україні збирається підписати указ про спрощений порядок отримання російського громадянства жителями окупованих територій Донецької і Луганської областей. Питання вже повністю опрацьовано і для його остаточного рішення потрібен лише відповідний указ. У російських регіонах, що межують з окупованими українськими областями, вже підготували всю інфраструктуру для прийому "новоспечених росіян".

Очікується, що населення окупованих територій зможе отримати російські паспорти без обов'язкових іспитів і дотримання вимоги про проживання в Росії більше п'яти років. Основними умовами зміни громадянства буде наявність так званого паспорта, виданого бойовиками Донбасу, і здача українського паспорта.

Комментарі

Останні новини