Відповідний законопроект внесено до парламенту

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вніс до парламенту законопроект, який зобов'язує всіх народних депутатів виступати з трибуни парламенту українською мовою. Проект закону опубліковано на сайті Ради.

Мета законопроекту - "максимальне гарантування дотримання конституційного статусу державної мови при виконанні законодавчої влади". 

Згідно з документом, засідання Ради, комітетів, тимчасових комісій та тимчасових слідчих комісій повинні проводитися державною мовою. У разі, якщо виступають глави іноземних держав, дипломатичних представництв та інших офіційних осіб міжнародних організацій, переклад на українську мову їх виступів забезпечує апарат Ради.

Парубій подав відповідний законопроект після інциденту під час засідання Ради, що відбулося з депутатами Опозиційного блоку під час їхнього виступу з трибуни.31 січня в зв'язку із загостренням ситуації в Донбасі і постійними спробами російських окупаційних військ розгорнути наступ на Авдіївку глава Верховної Ради Андрій Парубій і ряд народних депутатів звернулися з відкритим листом до парламентарів світу. 

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне