RU

Не витримав бетон. Ролик Міноборони в пам'ять про кіборгів: відео видео

16.01.2019, 16:59
Загиблий капітан Борис Байненков (фото - Piasetskyi Vitalii/Facebook)

Сьогоднішній день, 16 січня, неофіційно називають Днем українських кіборгів. Міноборони відеокліпом нагадало про подвиг захисників Донецького міжнародного аеропорту, які утримували його 242 дні, борючись з російськими окупантами. Ролик опубліковано на YouTube-каналі Генштабу ЗСУ.

"Вони витримали, не витримав бетон. 242 дні мужності і незламності. 242 дні героїчної оборони Донецького аеропорту. За стійкість і непереможність захисників Донецького аеропорту їх назвали "кіборгами"- вони стали символом непохитного духу українського народу", - зазначили у відомстві.

Ранкове пленарне засідання Ради почалося в вшанування пам'яті українських вояків. Присутні в залі аплодували кіборгам стоячи.

Оборона Донецького міжнародного аеропорту українською армією і запеклі бої за позиції тривала з 26 травня 2014 по 21 січня 2015-го. Аеропорт - один із символів героїзму воїнів сил АТО.

В останні дні оборони ДАП проросійські терористи під час "перемир'я" для евакуації своїх поранених і убитих таємно замінували несучі конструкції нового терміналу і підірвали їх. Після разових великих втрат в цьому епізоді залишатися в повністю зруйнованому аеропорту не було сенсу: військові пішли з руїн і закріпилися в Пісках і біля цього фронтового селища, взявши територію під вогневий контроль артилерії.

Дивіться також: Колишній Донецький аеропорт на п'ятому році війни: відео руїн з дрона

Комментарі

Останні новини