Сьогодні неофіційний День українських кіборгів, Україна згадує подвиг захисників Донецького аеропорту

Сьогоднішній день, 16 січня, неофіційно називають Днем українських кіборгів. Міноборони відеокліпом нагадало про подвиг захисників Донецького міжнародного аеропорту, які утримували його 242 дні, борючись з російськими окупантами. Ролик опубліковано на YouTube-каналі Генштабу ЗСУ.

"Вони витримали, не витримав бетон. 242 дні мужності і незламності. 242 дні героїчної оборони Донецького аеропорту. За стійкість і непереможність захисників Донецького аеропорту їх назвали "кіборгами"- вони стали символом непохитного духу українського народу", - зазначили у відомстві.

Ранкове пленарне засідання Ради почалося в вшанування пам'яті українських вояків. Присутні в залі аплодували кіборгам стоячи.

Оборона Донецького міжнародного аеропорту українською армією і запеклі бої за позиції тривала з 26 травня 2014 по 21 січня 2015-го. Аеропорт - один із символів героїзму воїнів сил АТО.

В останні дні оборони ДАП проросійські терористи під час "перемир'я" для евакуації своїх поранених і убитих таємно замінували несучі конструкції нового терміналу і підірвали їх. Після разових великих втрат в цьому епізоді залишатися в повністю зруйнованому аеропорту не було сенсу: військові пішли з руїн і закріпилися в Пісках і біля цього фронтового селища, взявши територію під вогневий контроль артилерії.

Дивіться також: Колишній Донецький аеропорт на п'ятому році війни: відео руїн з дрона

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне