Члени всеукраїнського об'єднання Свобода напередодні намагалися зірвати в Києві допрем'єрний прес-показ фільму "Матч" - російської версії історичних подій в Україні. Свободівці мотивували свої дії тим, що фільм зневажає все українське, і закликали бойкотувати його прем'єру. Із залу кінотеатру "Україна" правоохоронці вивели більше двох десятків активістів, а ті кидали в беркутівців яйцями.

19 квітня київська Свобода провела пікетування Держагентства з питань кіно з вимогою заборонити прокат в Україні російського фільму "Матч" у зв'язку з його антиукраїнською спрямованістю. Пікетники наполягали на забороні видачі прокатного свідоцтва цієї та подібних антиукраїнським стрічок.

Нагадаємо, Держкіно України після деякого зволікання видало прокатне свідоцтво на демонстрування в Україні фільму "Матч" з обмеженнями глядацької аудиторії та часу початку сеансів. При цьому у відомстві зазначили, що "в картині є епізоди, де україномовні персонажі виглядають негідно і карикатурно, і це може викликати почуття образи й опору у нашого глядача".

Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про легендарний "матч смерті", зіграний футболістами київськими з німецькою командою Flakelf в окупованому Києві в серпні 1942 року. У головній ролі знявся Сергій Безруков. Над картиною працював режисер Андрій Малюков, фільм якого "Ми з майбутнього 2" свого часу викликав бурхливу реакцію в Україні.

Відео: ICTV
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне