RU

Нашi грошi: У Тимошенко легалізували невідомі мільйони - відео видео

28.02.2019, 14:53
Юлия Тимошенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Передвиборчу кампанію лідера Батьківщини Юлії Тимошенко мільйонними внесками на рахунки партії "спонсорують" охоронці, домогосподарки, касири супермаркетів і працівники автомийок. Про такі підозрілі джерела фінансування йдеться в розслідуванні проекту Наші гроші від BIHUS.info.

Як з'ясували журналісти, якщо в 1-2 кварталах минулого року люди і фірми перевели на рахунки партії близько 23 млн грн, то в 3-4 кварталах, коли почалася активна передвиборна кампанія Тимошенко - понад 130 млн грн.

У другому півріччі 2018-го частину "підозріло великих сум" почали масово жертвувати Батьківщині жителі невеликих містечок і сіл, деякі - по 2-4 рази.

Журналісти відвідали чотири області в пошуках найбільших донорів партії. Одним з них виявилася касир супермаркету селища Завалля в Кіровогорадской області, від чийого імені було переведено 1,5 млн грн. Її сестра "закинула" Тимошенко стільки ж, а син сестри, механік-водій/охоронець - ще 1,2 млн грн.

Працівниця автомийки в жовтні-2018 передала Тимошенко 460 тис грн.

Подібні випадки розслідувані і в інших областях, де пенсіонери та інші люди, які не виглядають багатіями, а також невеликі фірми з ознаками фіктивності перераховували на рахунки Батьківщини великі суми - по 2 млн грн.

"Демократія, чесність, правосуддя (ведучий цитує одну із заяв Тимошенко, - ред.) ... До якого з цих слів можна застосувати банальну легалізацію мільйонів невідомого походження? Через людей, яких попросили або навіть не питали їх дозволу на використання їх персональних даних", - зазначив автор розслідування Максим Опанасенко.

Журналісти проекту окремо наголосили, що Тимошенко "прогнозовано вчепилася" за попереднє їх розслідування про відмивання сотень мільйонів гривень в ОПК через "друзів президента", "щоб грати на пониження рейтингу найближчого конкурента" на майбутніх виборах.

Раніше ДБР відкрило кримінальне провадження через такий "підозрілий" звіт Батьківщини.

Комментарі

Останні новини