На кожній з копанок знаходилися десятки людей, на деяких незаконний видобуток бурштину вели за допомогою техніки

У Рівненській та Житомирській областях Держприкордонслужба виявила 15 місць незаконного видобутку бурштину. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Відзначається, що для моніторингу ділянок і виявлення можливих місць видобутку "сонячного каменю" прикордонне відомство залучає малу авіацію.

Вчора 11 таких місць зафіксував екіпаж прикордонного літака Diamond на ділянці Луцького загону - в декількох районах Рівненської області.

"На кожному з них перебували десятки людей, а на деяких - технічні засоби. В цілому пілоти оглянули 245 км державного кордону і понад 1000 км двох тилових ділянок прикордонних контрольованих районів", - йдеться в повідомленні.

Ще чотири незаконні бурштинові копанки були організовані в Олевському районі Житомирської області.

Про дані факти прикордонники повідомили керівництву органів місцевої влади, Національної поліції, СБУ і прокуратурі. Проводиться перевірка, встановлюються особи, причетні до протиправної діяльності.

В Україні основні поклади бурштину знаходяться в Рівненській, Волинській, Житомирській областях. Найчастіше видобуток "сонячного каменю" ведеться незаконно, а між копачами нерідко відбуваються конфлікти.

За оцінками Мінекології, обсяг тіньового ринку видобутку бурштину в Україні становить близько $300 млн.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне