Президент Володимир Зеленський виступив на першому засіданні Верховної Ради дев'ятого скликання

Президент Володимир Зеленський виступив на першому засіданні Верховної Ради дев'ятого скликання.

Він закликав депутатів діяти, не відволікатися на зайві діалоги, а голосувати.

"Менше смсок, більше законів, народ чекає!" - сказав Зеленський.

Президент привітав Верховну Раду дев'ятого скликання з початком роботи і сказав, що хотів би бачити, щоб сесійний зал був завжди таким же заповненим як сьогодні. Зеленський сказав, що недавно минуло 100 днів його президентської каденції - він назвав цей період "тихою прогулянкою в сутінках з вимкненими фарами і на першій швидкості". Він висловив упевненість в тому, що зараз країна нарешті зможе "включити п'яту швидкість" і впевнено рухатися шляхом змін.

Президент сказав, що дуже радий, що з'явився парламент, готовий працювати, а не займатися популізмом, що не завалювати важливі рішення тисячами поправок, а впроваджувати реальні реформи. Також він висловив радість, що скоро з'явиться дієздатний уряд, який представить програму дій для утвердження річних інвестиційних програм.

Він зазначив, що привітання на адресу нардепів зараз прозвучали б зловтішно, тому що їм потрібно буде дуже багато роботи, до них великий рівень довіри і відповідно - відповідальності.

Основними завданнями він назвав - введення народовладдя, зняття депутатської недоторканності, закон про імпічмент, дієздатної реформи правоохоронних органів і судової системи, реформ децентралізації та євроінтеграції, лібералізація економіки, створення цифровоъ держави, подолання рейдерства, монополій і контрабанди, досягнення реальної енергонезалежності та енергоефективності, а також рішення проблем з тарифами, розвиток промисловості, аграрного сектора, інфраструктури, медицини, вдосконалення освіти і відродження української науки.

І головне: посилення національної безпеки і оборони, завершення війни в Донбасі, повернення анексованого Російською Федерацією Криму.

Читайте також: Хроніка першого дня нової Верховної Ради: всі важливі події

Зеленський сказав, що Рада дев'ятого скликання може потрапити в підручники як парламент, який зробив неймовірне. А також як парламент, де не було бійок, прогулів і кнопкодавства.

Далі Зеленський заявив, що парламент може проіснувати лише рік, якщо депутати не будуть діяти гідно. Він сказав, що рік - це випробувальний термін.

"Я вже знаю, що розпускати Верховну Раду не так страшно," - заявив президент.

Але він висловив надію, що цього не станеться.

Читайте також: Перший день у новій Верховній Раді: трансляція

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.