Екс-керівник спецпідрозділу "Омега" Анатолій Стрельченко розповів в суді, як координував дії з колишнім керівником роти "Беркут"

Екс-керівник спецпідрозділу внутрішніх військ "Омега" Анатолій Стрельченко дав в суді свідчення у справі про масові розстріли на Майдані 20 лютого 2014 року. Про це повідомляє 5 канал.

Стрельченко розповів, що близько 12 дня він разом з 60 спецназівцями, серед яких були три пари снайперів, прибув на Інститутську. Він отримав письмовий дозвіл на застосування вогнепальної зброї та наказ посилити охорону урядового кварталу, щоб не допустити проникнення туди протестувальників. Стрельченко уточнив, що розташував своїх підлеглих за так званою бетонною барикадою.

Дії координувалися з екс-керівником роти "Беркут" Дмитром Садовником, який нині переховується від слідства в Росії, і з Олегом Янішевським, одним з п'ятьох обвинувачених у справі про масові вбивства.

Під час досудового розслідування Стрельченко упізнавав Янішевського на роздруківках з відео, однак в судовому залі на тому ж відео вже не дізнався, поскаржившись на погану якість. "Десь приблизно в цьому місці ми зустрічалися з Янішевським. Але сказати, що це він, я не можу. Формений одяг схожий на його", - заявив Стрельченко.

"З показань свідка, які ми мали можливість почути - координації бракувало. Він спілкувався з Янішевським під вечір 20 лютого. Про що спілкувався? Ну, "по службі", дослівно він так і сказав", - прокоментував адвокат обвинувачених Стефан Решко.

Прокурор повідомив, що Стрельченко підтвердив свої показання. "Він підтвердив свої показання, в яких повідомляв, що саме  людину в синій формі, яка знаходиться на бетонній барикаді, він пізнає як Янішевського. З ним разом вдень, о 12:30, вони разом з Садовником спілкувалися щодо тієї операції, яка проводилася на бетонній барикаді" , - сказав прокурор Яніс Симонов.

Раніше сьогодні адвокат Небесної сотні Євгенія Закревська повідомила, що вчора було одне з найважливіших і найбільш інформативних засідань Святошинського суду у справі про вбивства 20 лютого 2014 року на Майдані.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.