Людмила Георгіївна Сенцова розповіла, як сильно вона тужить за сином і мріє дожити до моменту, коли він вийде і вона зможе його обійняти

Мати українського режисера Олега Сенцова, засудженого російським судом до 20 років суворого режиму, розповіла, що вона мріє лише про одне - дожити до моменту, коли син вийде і вона зможе його обійняти. Про це Людмила Георгіївна Сенцова, яка живе в невеликому селі недалеко від Сімферополя, розповіла в інтерв'ю Hromadske.ua.

"Не вистачає його так. Завжди, будь-який дзвінок на телефон, - мені хочеться побачити: "Олег Київстар". Мені лише б дочекатися, коли Олег вийде. Обійняти сина. Дожити б, - втомлено каже жінка. - Поїхати до нього в Якутію - для мене це занадто складно, я боюся не витримаю такої дороги. Та й Олег проти - далеко, дорого, а після трьох днів побачення розлучатися...".

Людмила Георгіївна додає, що їй залишається тільки чекати, перечитувати рідкісні листи і вірити, що Україна не забуде про Олега.

"Він дуже сподівається, що рідна країна його не кине", - додає жінка.

Її чоловік помер багато років тому, всі питання завжди вирішував Олег. Тепер же доводиться шукати допомоги в інших. "Іноді зять допомагає, іноді сусідів прошу, ну а що робити? Ось, в минулому році дах просмолити, а то текло все - вже краще стало. Хоча справ тут багато", - нарікає Людмила Георгіївна.

Мати Олега Сенцова розповіла, що вона ніколи не розуміла його режисерської діяльності: "Я не розуміла цього, я думала - ось, це треба працювати мені з ранку і до певного часу, а то чим він займається - це я взагалі не розуміла. Ну, знаєте як, його вибір, але я цього взагалі не розуміла".

Вона додала, що фільмів його теж не бачила.

"Так вийшло. Сестра бачила - ходила на презентацію цього фільму. А зараз я не можу його дивитися. Взагалі не можу", - сказала Людмила Георгіївна.

Мати Сенцова каже, що не раз просила сина бути обережніше і подумати про дітей.

"Ніколи не думала навіть, що він чимось зайнятий. Вірніше, я здогадувалася, що щось є, тільки єдине говорила "Олеже, будь обережніше, у тебе діти є, які нікому не потрібні будуть". Діти, дійсно, вони по батькові просто з розуму сходять, тому це було страшно. А так - не знала", - зазначила Людмила Георгіївна.

У Олега Сенцова двоє дітей: дочка Аліна (2002) і син Владислав (2004), який страждає на аутизм.

Мати Олега Сенцова розповіла, що дітки дуже сумують за татові, хоча не можна сказати, що в цьому будинку хоч хтось не сумує за Олегом: "Влад не міг зрозуміти, де його улюблений Олег, чому так сталося. Він думав, може, він його образив, що він зараз не живе, може він щось сказав не так. Він дуже переживав. Аліна - та швидше зрозуміла, в чому справа. Але вона відразу сказала: "Папа прав". Скільки б їй не було років тоді, вона сказала: "Папа прав". І все, і більше їй нічого не доведеш".

Сенцов був затриманий ФСБ в анексованому Криму, а потім переправлений в СІЗО Москви. Його звинуватили в підготовці терактів. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив його до 20 років суворого режиму.

Спільником Сенцова російські слідчі зробили Кольченка - йому дали 10 років колонії суворого режиму. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованим і політично мотивованим.

21 жовтня Росія відмовила у видачі Сенцова, а слідом за ним - і Кольченка. МЗС зажадав у РФ негайно звільнити і повернути українців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне