RU

"Максимум біля кордонів з 2015 року". До України перекидають псковських десантників – CIT видео

07.04.2021, 10:37
Screenshot_4

Концентрація російських військ на кордоні з Україною – максимальна з 2015 року. Так вважають у групі російських розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), проаналізувавши дані з відкритого доступу, пише The Insider.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Відстежуючи рух залізничних вагонів за номерами, вони встановили пункти, звідки йде перекидання сил, і куди. В основному це окупований у 2014 році Крим і околиці Воронежа – плацдарм для загрози Україні з північного сходу.

Як пише видання, до України в березні-квітні військово-політичне керівництво РФ стягує десантні, мотострілкові, артилерійські частини і бронетехніку.

Читайте також: "Ні слави, ні грошей". Одкровення десантника з РФ після Донбасу

Як з'ясувалося вчора, серед переміщуваних сил – відома за фазою війни в 2014 році 76 дивізія ВДВ ЗС РФ (Псков) і 74 мотострілецька бригада (Кемерово). РосЗМІ в 2015 році писали, що на Донбасі знищена "майже вся рота 76 дивізії ВДВ".

CIT уточнює: розмах переміщень військ із віддалених регіонів Росії можна було б пояснити тільки стратегічними, а не локальними, навчаннями, але такі великі маневри армії РФ – Захід-2021 – заплановані тільки на осінь.

Читайте також: Зеленський Столтенбергу: НАТО – єдиний шлях до завершення війни на Донбасі

Розслідувачі підкреслюють, що їхні висновки не можна вважати достовірними, тому як даних із загальнодоступних джерел для адекватної оцінки ситуації недостатньо.

"Однак вже зараз можна говорити, що подібної концентрації військ ми не бачили з часів гарячої фази війни в Україні в 2014-2015 роках", – уточнили в CIT.

Автори публікації вважають, що тенденції поки без "очевидних ознак підготовки безпосередньо до вторгнення", на зразок тих, які бачив британський журналіст Шон Вокер в серпні 2014 роки (колони військ біля самого кордону).

Читайте також: Волкер припустив, яку гру затіяв Путін зі стягуванням військ до кордонів України

Комментарі

Останні новини