RU

КСУ приступив до розгляду проекту судової реформи: трансляція видео

12.01.2016, 10:53
313244ea71d473c5462055406a2d44a1.jpg
Конституційний суд України приступив до розгляду проекту змін до Конституції в частині судової реформи. Про це повідомляє кореспондент ЛІГА.net.

Розгляд ведеться у формі усного слухання. Суддя-доповідач у справі - Олександр Литвинов.

Нагадаємо, 22 грудня 2015 року Верховна Рада направила президентський проект змін до Конституції до Конституційного суду для надання висновку про відповідність статтям 157 і 158 Конституції України.

Як повідомив, представляючи документ, представник президента у Верховній Раді Степан Кубів, проект відповідає міжнародним стандартам і враховує  висновки Венеціанської комісії.

Зокрема, повноваження щодо призначення та звільнення суддів безстроково передаються від Верховної Ради Вищій раді правосуддя. Рада складатиметься з 21 члена. 10 з них буде делегувати з'їзд суддів, по 2 - парламент, з'їзд адвокатів, конференція прокурорів, з'їзд вищих навчальних та наукових закладів. Глава Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя автоматично.

Передбачено призначення на посади на конкурсній основі. Невиконання суддею обов'язку пояснити походження свого майна тягне за собою звільнення. Повноваження давати згоду на затримання судді передаються Вищій раді правосуддя. Суддя може бути затриманий без такої згоди, якщо він затриманий при скоєнні тяжкого злочину.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини