Погрозами на адресу членів сім'ї російські окупанти змусили уродженця Криму працювати на них проти України, стверджують в СБУ

ФСБ Росії в тимчасово окупованому Криму завербувала місцевого жителя, який під час проживання на території материкової України збирав для них дані про військових, добровольців і кримськотатарських активістів. Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України.

Підозрюваного затримано.

За завданням кураторів, стверджує СБУ, чоловік з псевдонімом "Ніч" повинен був збирати і передавати їм дані про місця розташування військової техніки ЗСУ в Херсонській області.

Крім того, в його завдання нібито входив збір інформації про членів добровольчих воєнізованих формувань на кшталт ДУК ПС і "батальйон ім. Челебіджіхан", а також лідерів кримськотатарських громадських об'єднань Аскер.

Завербували його під час відвідин Криму, для чого російські спецслужби "штучно створили компрометуючу ситуацію".

"Із застосуванням фізичного та психологічного тиску, погроз на адресу членів сім'ї співробітники ФСБ РФ змусили його надати неправдиві свідчення про нібито підготовку активістами українських суспільно-політичних організацій терактів в Криму", - пишуть в СБУ.

Затриманому інкримінують державну зраду (ст. 111 КК).

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне