RU

"Інакше вирішувати буде вулиця". Зеленський доручив негайно відновити е-декларування видео

29.10.2020, 19:58
Владимир Зеленский (Фото: Charles Platiau/EPA)

Президент Володимир Зеленський виступив на екстреній закритій нараді Ради національної безпеки й оборони щодо рішення Конституційного суду про скасування покарання за недостовірне декларування.

Читайте нас в Telegram:  перевірені факти, тільки важливе

За словами Зеленського, рішення КСУ про скасування контрольної функції Національного агентства з питань протидії корупції та кримінальної відповідальності за порушення законодавства під час декларування ніколи не буде сприйматися суспільством, а також партнерами в Європейському союзі.

Також президент зазначив, що незважаючи на рішення КСУ, система електронного декларування в Україні буде працювати.

"Законопроєкти для її відновлення повинні бути підготовлені і направлені до Верховної Ради як невідкладні", – додав Зеленський.

Він також заявив, що не можна допустити процесу використання рішень КСУ "ворогами за кордоном" для дискредитації України. Як вважає глава держави, "певні особи" працюють на підрив суспільного договору в країні, а також на створення загроз нацбезпеці й обороні.

"Хочу сказати від себе: ці моменти впливу на роботу Конституційного суду України, тут би я хотів із проханням звернутися до наших правоохоронних органів, щоб вони отримали всі деталі, які привели до цього рішення", – заявив Зеленський.

  • 27 жовтня КСУ скасував статтю Кримінального кодексу 366-1 про покарання за недостовірне декларування, а також окремі положення антикорупційного закону, що визначають функції НАЗК.
  • 28 жовтня в Офісі президента заявили, що вважають "фундаментальним надбанням держави" створену в Україні систему електронного декларування, і що відповідні інструменти в законодавстві будуть збережені або відновлені, "незважаючи на протидію".
  • Сьогодні, 29 жовтня, президент скликав термінове засідання РНБО.
  • Пізніше стало відомо, що скандальне рішення КСУ про антикорупційну реформу може стати причиною для припинення безвізу з Євросоюзом.

Читайте також: У Зеленського заявили, що за рішеннями КСУ стоять "політичні групи". Які – не сказали

Комментарі

Останні новини