Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо заборони виробництва і пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки №2031-VIII. Закон №2987 був прийнятий Верховною Радою 16 травня 2017 року. Про це йдеться на сайті глави держави.

Під час церемонії пам'яті жертв політичних репресій в Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" 21 травня Порошенко зазначив, що підпише цей закон, як тільки документ надійде з Верховної Ради.

"Закон про заборону георгіївських стрічок я теж підпишу, як тільки він надійде до мене з Верховної Ради. Чому? Тому що це не є символікою Другої світової, це символіка - символ агресії проти України 2014-2017 років. Тому що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі", - зазначив Порошенко.

Президент додав, що "Росія своєю політикою по відношенню до України сама поставила стрічку поза законом".

Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, яка встановлює відповідальність за виготовлення і пропаганду георгіївської стрічки.

Згідно з документом, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки або її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Такі ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або розповсюдження георгіївської стрічки або її зображення, тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 15 діб з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Дія статті закону не поширюється на документи, видані до 1991 року, музейні експонати, оригінали бойових знамен, оригінали орденів і медалей, зображення в місцях поховань.

Читайте також: У Мелітополі поліція не реагувала на георгіївські стрічки

З 2014 року - початку збройної агресії Росії проти України - георгіївська стрічка стала символом окупантів і їхніх спільників в Україні. Від використання цього символу під час урочистостей з нагоди Дня перемоги відмовилася не тільки Україна, але і Білорусь з Казахстаном. Українським символом в пам'ять про полеглих у тій війні стала квітка маку.

Організація Amnesty International в Україні засудила затримання мирних демонстрантів за ненасильницьке використання радянської символіки. Реагуючи на це, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко заявив: "Таке враження, що заяву Amnesty писали в Кремлі. Комуністичний ГУЛАГ знищив 50 млн чоловік, терор голодом в Україні - 7 млн".

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне