RU

Генштаб виклав документальний фільм про бої за Дебальцеве: відео видео

18.02.2019, 10:53
Скріншот з відеозапису

Генштаб ЗСУ опублікував документальний фільм з нагоди четвертої річниці битви за Дебальцеве - на тлі другої зустрічі глав нормандського формату в Мінську - і відступу військ з плацдарму біля цього міста в Донбасі.

Фільм складається з документальних кадрів і спогадів учасників операції. Також показані карти того часу.

Стрічку зняв режисер Євген Степаненко.

15-18 лютого 2015 року, коли Україна, Німеччина і Франція в Мінську укладали з країною-окупантом РФ угоду про перемир'я в Донбасі, підрозділи російської армії разом з гібридною армією РФ зробили спробу оточити угруповання українських військ на Дебальцевському плацдармі. Щоб уникнути утворення "котла", було прийнято рішення про відступ в напрямку Артемівська (нині Бахмут).

У ці дні при виході з оперативного оточення загинули 110 військовослужбовців, 270 були поранені, 7 потрапили в полон, а 18 вважаються зниклими безвісти. Втрати окупантів не називаються, проте, за спогадами військових, вони були "колосальними".

Військові історики вважають, що число втрат ЗСУ збільшилося через те, що деякі політики, які знали про початок операції з виведення військ, злили цю інформацію в Мережу.

У мемуарах тодішній президент Франції Франсуа Олланд пише, що російський лідер Волдоимир Путін погрожував у Мінську президенту  Петру Порошенку "остаточно розчавити" ЗСУ в Донбасі.

Комментарі

Останні новини