Два шанси на мільярд: як суддя Бобровник отримує гучні справи видео

30.05.2017, 11:14
Олександр Бобровник

Через географічну близькість Солом'янського райсуду Києва до САП більшість проваджень цього відомства і НАБУ потрапляють саме сюди. Але аномально те, що майже всі резонансні справи розглядає один суддя - Олександр Бобровник, стверджують журналісти-розслідувачі ресурсу Наші гроші.

"Формально, гучні справи потрапили до Бобровникова випадково, через систему авторозподілу... яка автоматично і випадково вибирає суддю для справи. Враховується тільки завантаженість, тип справи і спеціалізація судді", - зазначають вони.

У програмі розповіли, що при розподілі справ регулярно "хворіють" двоє інших суддів, або відсутні на робочому місці, або "їдуть на навчання". Також у вихідний день система не працює, а тому суддя обирається в ручному режимі.

Автори передачі говорять, що в 2016 році дев'ять суддів Солом'янського суду розглянули 1530 справ. За підрахунками старшого наукового співробітника Інституту математики НАНУ Ірини Єгорченко, ймовірність потрапляння семи резонансних справ до судді Бобровника в 2016-му становить два до мільярда.

"У його (Бобровникова, - ред.) портфоліо - Роман Насіров, Олександр Онищенко, Юрій Іванющенко, Костянтин Кулик, Одеський припортовий завод, Андрій Пасішник і Микола Мартиненко. У якийсь момент навіть адвокати фігурантів почали загострювати увагу на надзвичайному збігу обставин. І переконувати - суддя перебуває "на гачку" в НАБУ", - розповіли журналісти.

Два шанси на мільярд: як суддя Бобровник отримує гучні справи

Адвокат Мартиненка Петро Бойко каже, що "не вірить в об'єктивність" судді, оскільки проти того, за його словами, відкрито кримінальну справу в НАБУ. У програмі уточнили: провадежння по Бобровникову було, але не в НАБУ, а в прокуратурі: суддю підозрювали в неправомірній вигоді і винесенні завідомо неправосудного рішення. Справу закрили наприкінці 2016-го за "відсутністю складу злочину".

"У випадку з Бобровником "автоматичний" розподіл справ більше нагадує лотерею із заздалегідь відомим не тільки призовим фондом і переможцем, а й докладно виписаним порядком випадання кульок", - іронічно резюмують журналісти.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю