RU

День кіборгів. Рада вшанувала захисників Донецького аеропорту видео

16.01.2019, 12:20
Фото: прес-центр штабу АТО

Сьогоднішній день, 16 січня, неофіційно називають Днем українських кіборгів. У Верховній Раді вшанували подвиг українських військовослужбовців, які тримали оборону позицій в районі Донецького міжнародного аеропорту. Онлайн-трансляцію ранкового пленарного засідання вів телеканал Рада.

"Саме в ці зимові дні 2015 року в Донецькому аеропорту тривали важкі кровопролитні бої. Російські окупанти сотні разів атакували захисників Донецького аеропорту. Не втримав бетон, плавився метал, але наші українські воїни вистояли. Наші бійці втримали і не здали окупанту Донецький аеропорт. Тоді, в січні 2015 року, це було дуже символічно", - сказав спікер парламенту Андрій Парубій.

Він зазначив, що українські війни залишили позиції тільки тоді, коли від аеропорту "нічого не залишилося".

Присутні в залі аплодували українським кіборгам стоячи.

Оборона Донецького міжнародного аеропорту українською армією тривала рекордні 242 дні, а захисників аеропорту прозвали "кіборгами". Запеклі бої за ДАП тривали з 26 травня 2014 по 21 січня 2015-го. Аеропорт - один із символів героїзму воїнів сил АТО, яких за стійкість прозвали "кіборгами".

В останні дні оборони ДАП проросійські терористи під час "перемир'я" для евакуації своїх поранених і убитих таємно замінували несучі конструкції нового терміналу і підірвали їх. Після разових великих втрат в цьому епізоді залишатися в повністю зруйнованому аеропорту не було сенсу: військові пішли з руїн і закріпилися в Пісках і біля цього фронтового селища, взявши територію під вогневий контроль артилерії.

Дивіться також: Колишній Донецький аеропорт на п'ятому році війни: відео руїн з дрона

Комментарі

Останні новини