RU

Bihus.info: Медведчук просував "прокладку" Григоришина в енергоконтракт з Росією – аудіо видео

08.06.2021, 09:29
Виктор Медведчук (скриншот видео)

У заключній серії розслідування Bihus.info про зміцнення позицій проросійського політика  Віктора Медведчука  після перемоги Майдану журналісти показують, що він нібито брав участь в переговорах України і Росії не тільки щодо газу, але й на постачання електричної енергії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори сюжету підводять до думки, що "Медведчук" просував компанію російсько-українського мільярдера  Костянтина Григоришина, раніше бізнес-партнера п'ятого президента  Петра Порошенка, в контракти з Росією.

Незадовго до підписання домовленості на постачання електрики з РФ в Україну восени 2014 року українські ЗМІ підняли шум: за їхніми даними, в енергоконтракт нібито хотіли вставити компанію-"прокладку". Порошенко публічно заперечував це, називав журналістської "качкою" і стверджував, що контракт буде безпосередньо між країнами.

Тим часом, на аудіозаписах розмов "Медведчука" з російською владою ім'я Григоришина в зв'язку з цим згадується. Так, в бесіді з нібито міністром енергетики РФ Олександром Новаком "Медведчук" пропонує йому обговорити енергоконтракт з Григоришиним і членом ОПЗЖ  Тарасом Козаком.

Нажмите, чтобы увеличить

Нажмите, чтобы увеличить

Пізніше, повідомили у Дениса Бігуса, на аудіо чутно, як "Медведчук" розповідає, що в Москву з Козаком приїде не сам Григоришин, а якась особа від його компанії.
У результаті контракт був підписаний безпосередньо між урядами. Автори розслідування натякають, що відсутність "прокладок" нібито стала можливою через галас, який ЗМІ підняли за лічені дні до укладення енергоугоди.

Григоришин відмовився коментувати розслідування.

  • Навесні/влітку 2021 року Bihus.info опублікували чотири серії "плівок Медведчука", де розслідування ведеться з аудіозаписів з голосами людей, схожими на голоси українських та російських топполітиків і чиновників. Основний акцент  – на проросійського політика Медведчука і його переговори з керівництвом РФ і України.
  • У п'ятого президента  Порошенка заявляють, що на плівках  – якісь голоси (і у Медведчука сюжети назвали  "фейком") і що Медведчук нічим, крім звільнення заручників, не займався. Також там впевнені, що сюжети Бігуса  – "злиті з ОП" на користь президента Зеленського з метою дискредитації Порошенка і його партії.
  • Восени 2020 року Григоришина в Росії заочно заарештували.

Читайте також: Роль Медведчука в газових переговорах з Росією восени 2014 року: сюжет від Bihus.info

Комментарі

Останні новини