RU

Babcock International оголосила, що береться за "сучасний фрегат" для ВМС України видео

23.06.2021, 11:46
Скриншот з видеозапису

Британська оборонна корпорація Babcock International уклала меморандум з Міноборони, за яким береться забезпечити Україні "сучасний фрегат". Про це йдеться в сьогоднішній заяві компанії.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Меморандум між Babcock і оборонними відомствами України та Британії підписано 21 червня в Одесі на борту корабля HMS Defender.

Британці пишуть, що обговорена програма включає "розширення можливостей існуючих військово-морських платформ, постачання нових платформ, включаючи ракетний корабель швидкого нападу з можливостями сучасного фрегата, корабельне озброєння і навчання військово-морського персоналу, а також спільну роботу з відродження українських верфей".

Дивіться також: Всі великі бойові кораблі ЄС в 2018 році на одній картинці: інфографіка

Немає ніяких подробиць про те, коли, як, де і який саме фрегат – вже існуючий або новий – Babcoсk збирається забезпечувати Україні.

ДОВІДКА. Фрегат – клас бойових кораблів водотоннажністю до 4000 тонн, що розвиває швидкість >30 вузлів і має на озброєнні протичовнові і зенітні ракетні комплекси. Завдання  – пошук/знищення підводних човнів, а також ППО і ПРО кораблів/суден.

Американський військовий ресурс Defense News вважає, що може йтися про фрегати типу 31 (на відео вище – в дизайні Arrowhead 140).

Тим часом,  mil.in.ua вважає, що найімовірніше Вabcock візьметься за реанімацію українського корвета проєкту 58250 (корпус недобудованого корабля знаходиться на Чорноморському суднобудівному заводі). В день підписання меморандуму заступник голови Міноборони Олександр Миронюк "висловив надію, що Лондон допоможе Україні добудувати корвет "Володимир Великий".

Проект 58250 (нажмите, чтобы увеличить)

Цей проєкт періодично стагнує з 2005 року, коли почалася його розробка.

Крім цього, Міноборони має намір закупити турецькі корвети, які будуть побудовані на основі проєкту ADA.

Читайте також: Зеленський про відмову Німеччини допомогти Україні у військовому плані: Я очікував більшого від Меркель

Комментарі

Останні новини