У СБУ підкреслили, що українські кораблі стали мішенню - російські військові відпрацьовували свої навички застосування різних видів зброї

CБУ отримала нові незаперечні докази агресивного збройного нападу РФ на кораблі Військово-морських Сил України 25 листопада в Керченській протоці. Про це на брифінгу повідомив заступник глави СБУ Олег Фролов.

Співробітники СБУ за допомогою технічних засобів отримали переговори екіпажів російського літака СУ-30 і вертольоти КА-52 з відповідними пунктами управління. "Ці переговори не залишають жодного сумніву, що російське військове керівництво свідомо віддавало наказ на застосування зброї проти українських кораблів", - зазначив Фролов.

Українські кораблі стали мішенню, на яких російські військові відпрацьовували свої навички застосування різних видів зброї.

"Українські військовослужбовці вижили дивом, адже зазнали з боку агресора шести різних видів нападу", - підкреслив заступник глави СБУ.

Зафіксовано переговори пілота літака Су-30 СМ з позивним "509" з диспетчером під позивним "Джемпер" і кораблем ЧФ РФ з позивним "Мантилья". Переговори проходили 25 листопада 2018 року зі 18:43 до 20:36.

Фролов уточнив, що в переговорах між екіпажами літака Су-30 і вертольоти КА-52 йшлося про застосування зброї з військових кораблів України. "У цих переговорах чітко вказується на використання двох "Олівців" (некерованих ракет, - ред.) як з боку Су-30, так і з боку КА-52", - сказав Фролов.

29 листопада Фролов заявив, що наказ обстріляти кораблі Військово-морських сил ЗС України біля Керченської протоки в Чорному морі усвідомлено віддало військове керівництво Росії.

25 листопада 2018 року на південь від Кримського моста корабель ВМС РФ протаранив український буксир "Яни Капу", який з малими бронекатерами "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Окупанти не пропустили групу ВМС в Азовське море, а ввечері, коли та лягла на зворотний курс, атакували вогнем на поразку на виході з Керченської протоки приблизно в 25 км від узбережжя Криму. Поранено шестеро моряків. Їх з кораблями забрали в Керч. У 10 областях України введено воєнний стан.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне