RU
27.05.2011, 16:16

Юрій Луценко: судний день

Юрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний деньЮрій Луценко: судний день

Юрій Луценко, ймовірно, затримається у СІЗО ще на кілька тижнів: судове засідання, присвячене розгляду його справи по суті, перенесли на 9 червня. Щоправда, сторона захисту весь день доводить, що з півночі утримання Ю.Луценка під вартою взагалі незаконне.

Дружина екс-міністра внутрішніх справ Ірина Луценко і кілька народних депутатів від НУНС сьогодні з самого ранку прийшли під стіни Лук'янівського СІЗО, щоб спробувати звільнити Юрія Луценка. За їхніми словами, коли Апеляційний суд Києва приймав рішення про продовження терміну перебування Ю.Луценка під вартою, ним було встановлено конкретну дату - до 26 травня. Після цього кінцева дата судом вже не змінювалася. "Якщо ця дата кінцева, то нехай випускають чоловіка з матрацом, з телевізором, з речами", - сказала І.Луценко.

Однак побачити чоловіка під стінами СІЗО, без конвою і наручників їй не вдалося: на всі прохання захисту керівництво СІЗО лише повідомило, що екс-міністр вже знаходиться у Печерському суді. На 11:00 в приміщенні суду почався запланований розгляд справи по суті.

У Печерський районний суд Києва Ірина Луценко прибула з Лук'янівського СІЗО разом із захисником екс-міністра Ігорем Фоміним.

Підтримати батька прийшов і старший син Ю.Луценка Олександр.

Але "сімейна артилерія" екс-міністру внутрішніх справ сьогодні не знадобилася: на його прохання "судний день" перенесли на два тижні.

Причин для перенесення засідання було дві. Спочатку Ю.Луценко звернувся до колегії суддів з відповідним клопотанням в зв'язку з тим, що відсутній адвокат його колишнього водія Леоніда Приступлюка, а потім ще й поскаржився на погане самопочуття.

Ю.Луценко уточнив, що сьогодні його розбудили о шостій ранку, щоб доставити в будівлю Печерського районного суду Києва з слідчого ізолятора, і у нього болить спина, а лікарі рекомендують йому знаходитися в стоячому або сидячому положенні не більш двох годин.

У відповідь на це суддя поцікавився у конвою, чи присутній в залі суду лікар, який міг би зробити Ю.Луценку масаж на місці. Але екс-міністр внутрішніх справ від масажу в приміщенні Печерського суду відмовився, сказавши, що "це вже буде просто знущанням".

Порадившись, суд задовольнив прохання обвинуваченого і переніс засідання для розгляду справи по суті на 9 червня на 10:00 ранку.

Правда, Ю.Луценко стверджує, що результат судового засідання для нього зрозумілий вже зараз. "Я знаю, що саме написано в звинувачувальному висновку, який знаходиться у розпорядженні судді. Цей висновок написали в прокуратурі, узгодили з Адміністрацією Президента, і там написаний термін - вісім років… "Так що я знаю наперед, що запланувала сьогоднішня прокурорсько-судова вертикаль", - сказав він.

Чергова спроба "позбутися" головуючого на засіданні судді Сергія Вовка ні до чого не привела: нове клопотання про відвід суд відхилив. "Коли треба судити політиків, відразу вибирають суддю Вовка", - зіронізував на адресу судді Ю.Луценко.

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>
Справа Луценка: добірка новин>>>

З питань придбання фотографій з цього та інших заходів для використання в ЗМІ звертайтеся в Відділ продажу ІА ЛІГАБізнесІнформ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне