RU
20.05.2015, 10:17

Томбінський перевірив оборону Маріуполя: фоторепортаж

В рамках святкування Днів Європи в Україні Маріуполь 19 травня відвідали посол ЄС в Україні Ян Томбінський, перший радник посольства Франції в Україні Фредерік де Туше і консул Німеччини в Україні Детлеф Вольтер.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, делегація в першу чергу оглянула роботи зі зведення першої лінії оборони під Маріуполем у донецькому напрямку. Дипломати досліджували окопи, вогневі точки. Томбінський заявив, що вражений цими спорудами, а також висловив жаль, що Україні і Маріуполю доводиться оборонятися.

Також дипломати відвідали аглофабрику комбінату ім. Ілліча, де впроваджується екологічний проект, відвідали мікрорайон "Східний", оглянули наслідки обстрілу 24 січня 2015 року і переконалися, що місцевий бізнес і муніципалітет займаються відновлювальними роботами. Мер Маріуполя Юрій Хотлубей повідомив, що держава так і не перерахувала обіцяні 10 млн грн через складність бюрократичних процедур, а загалом "Східному" потрібно, за його словами, більше 100 млн грн.

Мету візиту Томбінський позначив як "підтримати мирних маріупольців". Під час спілкування з місцевими активістами і волонтерами він повідомив, що місто невдовзі отримає перший транш допомоги на відновлення інфраструктури в розмірі 1 млн євро. Для контролю адресного розподілу коштів буде створена спеціальна сторінка в інтернеті, а аудитом витрат буде займатися фахівець компанії PricewaterhouseCoopers.

Спілкуючись зі студентами та викладачами вузів, дипломати закликали активніше цікавитися можливостями навчання в Європі та програмами з обміну.

У бесіді з журналістами Томбінський відмовився коментувати можливі дії Євросоюзу в разі посилення Кремлем атаки на маріупольському напрямку, оскільки "не хоче спекулювати" на настільки складній темі. Він також заявив, що очікувати швидкого введення миротворців в Україну не варто, оскільки для цього в даний момент немає передумов, занадто складна процедура, оскільки рішення повинні прийняти всі країни Євросоюзу, і потім нести відповідальність за життя своїх військових.

Фото - Артем Кулаков

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги: