29.09.2017, 17:43

Схеми: Співробітники УДО обслуговують сім'ю Гелетея

Схеми: Співробітники УДО обслуговують сім'ю Гелетея

За даними журналістів, співробітники УДО обслуговували святкування ювілею свого шефа, а один з них регулярно відвозить і забирає зі школи його сина

За даними програми Схеми, керівник Управління державної охорони (УДО) Валерій Гелетей використовує співробітників управління в якості обслуговуючого персоналу для своєї сім'ї.

Зокрема, за інформацією журналістів, співробітники УДО звіряли списки гостей, зустрічали прибулих, виконували функції паркувальників і почесної охорони на святкуванні 50-річного ювілею Гелетея 28 серпня в Будинку урочистих прийомів Державного управління справами по вулиці Грушевського, 22.

Також, за даними Схем, святкування обслуговували і співробітники Нацполіції, які для забезпечення безперешкодного в'їзду і виїзду гостей вимикали світлофори і задіяли регулювальника.

Відзначається, що в святкуванні ювілею Гелетея взяли участь міністр молоді та спорту ІгорьЖданов, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, голова ЦВК Михайло Охендовський, керівник ДП Укроборонпром Роман Романов, ряд голів вищих судів - Богдан Львов, Ярослав Романюк, Борис Гулько, екс-прем'єр Арсеній Яценюк, чинний глава Кабміну Володимир Гройсман, спікер Ради Андрій Парубій та генпрокурор Юрій Луценко.


Журналісти попросили Гелетея прокоментувати ситуацію.

"Це був ювілей. Я маю право на те, щоб відсвяткувати в тому форматі, кого я охороняю, кому я забезпечую безпеку, з ким я спілкуюся, від життя яких залежить моя доля", - сказав Гелетей.

"Де б це не було: перукарня, будь-які інші місця. Де перші особи - там вже починаються охоронювані заходи. Вже проходять заходи охорони. Де б це не було. Там, де присутні перші особи, завжди є людина, яка віддає честь, це порядок для військовослужбовців. Тому тут немає ніяких порушень", - переконує чиновник.

При цьому журналісти відзначають, що сам Гелетей як керівник УДО за законом не є особою, яка охороняється. "Але Валерій Гелетей систематично використовує своїх підопічних не тільки як власних охоронців", - кажуть журналісти.

Схеми зафіксували, як головний фахівець автотранспортного управління УДО Олександр Зубко підвозив на святкування ювілею дружину, молодшого сина і невістку Гелетея.

"Власні джерела програми в УДО стверджують, що цей працівник УДО возить членів сім'ї начальника вже кілька років", - пишуть Схеми. Наприклад, відвозить і забирає сина Гелетея зі школи.

Юрист громадської організації Центр протидії корупції Андрій Савін вважає, все це може свідчити про перевищення Гелетеєм службових повноважень.

Крім того, журналісти з'ясували, що Audi Q7, на якому возять сім'ю Гелетея, немає в його декларації. На думку виконавчого директора Transparency International Ukraine Ярослава Юрчишина, це є ознакою антикорупційного правопорушення.

З власних джерел програми журналістам стало відомо, що авто вартістю від 70 000 доларів належить тестю Гелетея - 70-річному Олександру Поповичу.

Крім дорогого авто, майновий реєстр показав, що батько дружини начальника УДО рік тому придбав квартиру на 170 квадратних метрів в центрі Києва на вулиці Назарівській.

Схеми відправили запит Гелетею з питанням, на якій підставі він використовує свого підлеглого як приватного водія для членів сім'ї. Запитали також, чому дорогий автомобіль, на якому возять його сина, відсутній в його декларації, і звідки насправді гроші у його тестя-пенсіонера на машину за 70 тис дол, нову квартиру в центрі Києва і елінг в Ялті. Відповіді на запит до виходу програми в ефір не було, відзначили журналісти.

Раніше на знімальну групу програми Схеми біля одного з ресторанів, де знаходилися президент
Порошенко, прем'єр-міністр Гройсман, віце-спікер Геращенко  і цілий ряд політиків, напали співробітники Управління державної охорони України. Гелетей пояснив, що співробітник УДО спіткнувся об схил і, падаючи, схопився за оператора програми. В діях охоронців службова перевірка порушень не знайшла.


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне