RU
27.04.2015, 10:34

Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень: фото

Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень: фото Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень: фото Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень: фото Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень: фото Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень: фото
До середини травня українські військові планують завершити основну частину робіт зі зведення укріплювальних споруд навколо Маріуполя. Тут буде більше 100 окопів різної складності - для особового складу, техніки, артилерії, а також десятки бліндажів і прикритих щілин, повідомив прес-офіцер штабу сектора "М" Дмитро Горбунов.

За його словами, в роботах задіяні Волинська та Одеська обласні держадміністрації, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Вони знаходять підрядника, це, як правило, приватні будівельні компанії, вони зі своєю технікою та особовим складом приїжджають сюди. З кінця березня ця робота перейшла в активну фазу, і до середини травня виконаємо основний фронт роботи", - повідомив Горбунов.

"Окопи будуть обшивати заставними щитами. Таких нам знадобиться близько 400 кілометрів. Будемо залучати установи, середні школи, де є можливість їх виготовити", - додав він.

За словами прес-офіцера, влада Маріуполя пообіцяла закупити близько 30 восьмигранників (їх розробили маріупольські будівельники). "Вони будуть переносні. Будуть використовуватися на блокпостах і на позиціях. Також промислові підприємства України нам пообіцяли кілька десятків бронековпаків. Це такі захисні споруди для кулеметників", - зазначив він.

Також на дорогах у напрямку Донецька виставляються додаткові тетраподи (теж розробка місцевих будівельників), щоб перешкоджати пересуванню ворожої техніки.

Однак ці переносні укріплення - лише частина оборонної системи. "На оборонних рубежах створюються опорні пункти. Типовий проект розроблений НДІ Міністерства оборони... Повинні їх створити кілька десятків. Вони робляться з хорошим класом захисту, щоб максимально убезпечити людей. Щоб можна було нормально вести бойові дії, в тому числі і кругову оборону. Вартість одного опорного пункту становить близько 2,5 млн. грн.", - розповідає представник служби оперативного забезпечення сектору "М", який попросив не називати його ім'я і звання.

Військові зазначають проблеми з фінансуванням. "Поки дуже складно йде процес проходу цих грошей. Бюджетні гроші, вони завжди дуже довго проходять. Одеса задіяла свій ресурс грошових коштів, Волинь - теж. Донецька адміністрація поки своїх ресурсів не задіює. Я не знаю чому. Все що тут могли зробити - місто , підприємці міста - зробили дуже багато", - говорить представник штабу сектора  "М".

За його словами, Збройним Силам України не слід залишати свої позиції в Широкино, якщо план демілітаризації селища, запропонований ОБСЄ вирішать задіяти. "Особисто моя думка - я проти того, щоб війська відводили з тих місць. Там панівна висота, дуже хороші укріплення, які були створені ще в минулому році, в серпні-вересні. Там лежать ці сляби. Я особисто проти, щоб ці позиції залишати. Це не рішення військових, це рішення політичне", - вважає військовий інженер.

Його слова підтверджує і прес-офіцер Горбунов: "У Широкино ми займаємо вигідну позицію, яка дозволяє нам контролювати всі міста". Але зазначає при цьому, що якщо буде такий наказ, військові його виконають.

Нагадаємо, у Маріуполі збирають підписи проти відводу українських військових з Широкино.

Фото Артема Кулакова, ЛІГАБізнесІнформ

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне