RU
20.11.2012, 12:23

Луценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в клітку

Луценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в кліткуЛуценко привезли до суду і всупереч новому КПК посадили в клітку

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка доставили з Менської колонії до Києва на засідання Апеляційного суду, де сьогодні розглядається його апеляційна скарга на рішення Печерського райсуду у справі про санкціонування незаконного стеження в рамках розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка. Від самого ранку будівлю суду було взято під посилену охорону, на території суду були помічені також кілька автобусів з бійцями "Беркуту".

Луценко був визнаний Печерським судом винним у службовій недбалості - два роки позбавлення волі. "З формальної точки зору, мій термін (по вироку, що оскаржується, - ред.) закінчується через 40 днів. Можна було б цього не робити. Але тут сьогодні буде проходити суд над Печерським судом. А в залежності від того, чи будете ви судити по закону, то можливо, і суд над всією системою правосуддя. Я прошу вас продемонструвати, що в Україні все ще залишилася правда", - звернувся Луценко до судді, головуючого на засіданні.

Екс-міністра в залі суду посадили в металеву клітку, незважаючи на те, що сьогодні набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс. Цей документ вимагає створення більш гуманних місць для утримання підсудних: клітки мають бути замінені на огорожі зі скла або органічного скла.

На засідання суду прибули спостерігачі від Європарламенту - Олександр Кваснєвський та Пет Кокс, а також соратники Луценка - лідери Батьківщини Олександр Турчинов і Арсеній Яценюк, нардепи Олесь Доній та В'ячеслав Кириленко.

Не обійшлося і без традиційних для Луценка жартів. Під час перерви до нього підійшов екс-президент Польщі Кваснєвський, щоб поговорити з екс-міністром і зробити фото. Турчинов запропонував Кваснєвському сфотографувати їх разом, на що Луценко пожартував: "Тільки обережно, я вже з Юлею так фотографувався. Чим це скінчилося?"

Головна вимога захисту Луценка до суду - провести повноцінне судове слідство. "Я прошу про проведення судового слідства, про виклик і допит в якості свідків Донського, Перча, Голомші (співробітники Генеральної прокуратури, - ред.), які, я вважаю, мають вирішальне значення для встановлення об'єктивної істини у цій справі. У суді першої інстанції ці наші клопотання були безпідставно відхилені", - сказав його адвокат Ігор Фомін. Сам Луценко подав клопотання про витребування інструкції МВС №007 про правила ведення оперативно-розшукової діяльності.

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне