RU
11.01.2013, 12:26

Фоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питанням

Фоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питаннямФоторепортаж з Ради: легітимність нового голови НБУ під питанням
Парламентська більшість все ж змогла провести кадрову ротацію в НБУ. Новим головою став Ігор Соркін. Під час голосування відбулося декілька бійок. В задніх рядах сектора Партії регіонів депутати від більшості намагалися виштовхати депутатів від опозиції, які прийшли в сектор більшості стежити за ходом голосування. Незначні бійки не завадили більшості затвердити кандидатуру Соркіна на посаді голови НБУ.

Опозиція заявила, що не визнає нелегітимно обраного голову Національного банку. За даними опозиції, після вчорашніх безуспішних спроб провести кадрові ротації в НБУ (владі весь час не вистачало голосів для звільнення колишнього голови НБУ Сергія Арбузова), регіонали сьогодні вранці отримали 14 дублікатів карток для голосування своїх відсутніх депутатів і використовували їх - картки знаходилися у гніздах в задніх рядах сектора ПР і брали участь у сьогоднішніх голосуваннях.

Лідер партії Свобода Олег Тягнибок нагадав, що днями Європейський суд з прав людини визнав незаконним звільнення судді Волкова, оскільки за його звільнення депутати голосували в тому числі і чужими картками. "І це голосування за Соркіна може мати такі ж негативні наслідки... Друзі, так не можна робити, так не можна працювати. Ми живемо в XXI столітті, а цей парламент перетворили на цирк, депутатів фактично перетворили на пальці, які кидаються натискати кнопки на чужих терміналах. Майте совість, шановний пане голово, це ваше реноме, це ваш імідж в очах громадськості", - сказав опозиціонер.

У свою чергу, лідер фракції Батьківщини Арсеній Яценюк запропонував спікеру парламенту Володимиру Рибаку для уникнення подібних ситуацій в майбутньому перед початком роботи наступної сесії парламенту ввести в дію електронну систему для голосування Рада-3, яка унеможливлює голосування чужими картками.

Соркін з кінця грудня минулого року виконував обов'язки голови НБУ. В.о. він був призначений після відходу Сергія Арбузова на посаду першого віце-прем'єр-міністра. До цього, з 15 липня 2010 року, Соркін працював заступником голови центробанку, де курирував роботу Генерального департаменту банківського нагляду, Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій, Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду, Департаменту реєстрації, ліцензування та реорганізації банків та департаменту фінансового моніторингу.

Фото - Олександр ПЕРЕВОЗНИК

Детальніше про нового голову НБУ >>>

Досьє на Ігоря Соркіна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити: