RU
12.08.2011, 17:46

До Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї України

До Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї УкраїниДо Печерського суду Києва МВС звезло орлів з усієї України

На арешт Юлії Тимошенко Міністерство внутрішніх справ відгукнулося безпрецедентними заходами з охорони громадського порядку у Києві. В центрі столиці України - переважно на Хрещатику в районі Печерського райсуду - весь тиждень постійно чергували сотні міліціонерів, а в дні судових засідань у справі Тимошенко - по декілька тисяч. Переважно - міцної статури співробітники підрозділів спецпризначення. До тротуарів на сусідніх вулицях не припаркуватися - забиті десятками міліцейських автобусів.

За повідомленнями МВС, в середу, 10 серпня, на підтримку порядку в районі Печерського суду вивели 2000 міліціонерів. Хоча не виключено, що до закінчення судового засідання і до моменту відправки Тимошенко з суду до СІЗО їх було ще більше. Проте, навіть офіційна кількість правоохоронців в два з половиною рази перевищила офіційну кількість учасників акції протесту: за даними тієї ж міліції, їх було 800 чоловік.

Вчора вдень під Печерським судом, згідно з повідомленнями МВС, зібралося близько 500 чоловік - прихильників і противників Тимошенко. При цьому міліціонерів, за підрахунками кореспондентів ЛІГАБізнесІнформ, було не менше тисячі. Бійців привезли не менше 40 автобусів (станом на 11 годину ранку).

Пояснюючи аномальне кількість міліціонерів на одного учасника акції протесту, в столичному главку зазначили, що частіше за все організатори акцій подають заявку на участь тисяч людей, а приходять сотні. "Ми не можемо передбачити, скільки організатори зберуть - 100 тисяч або всього 500 чоловік", - зазначили в ГУ МВС.

Жителі Києва зазначають, що такого скупчення міліціонерів вони не бачили навіть на Майдані в 2004 році. "Під час помаранчевої революції їх було куди менше, ніж зараз через Юлю", - кажуть перехожі.

У столичному главку повідомили, що охорону правопорядку на вулицях здійснюють в основному співробітники київської міліції. А бійці, що прибувають з інших регіонів, прямують в резерв - тобто чекають можливої команди в автобусах.

До чергування залучено спецпідрозділи "Беркут", "Грифон", а також військовослужбовців внутрішніх військ.

У міліції стверджують, що звезли до Києва додаткові сили з різних регіонів України для підстраховки. "Була інформація, що готуються провокації. Ми вирішили перестрахуватися", - зазначають правоохоронці.

"Кожний день ми знижували кількість правоохоронців, приводили їх у відповідність з кількістю учасників акцій протесту. Наприклад, в піковий день розгляду справи в Печерському суді, коли протестуючі стали перекривати вулиці, ми змогли відновити порядок без застосування спецзасобів - лише виключно живою силою, пропорційною кількості протестуючих", - додали в МВС.

Вчора ввечері більшість автобусів з міліцією покинули центральну частину міста. Наступне засідання Печерського суду у справі Тимошенко відбудеться 15 серпня. Міліція очікує в цей день продовження протестів.

З питань придбання фотографій з даного та інших заходів для використання в ЗМІ звертайтеся до Відділу продажів ІА ЛІГАБізнесІнформ

Петро ШУКЛІНОВ

Фото - Олександр ПЕРЕВОЗНИК


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне