RU
08.05.2015, 15:55

День пам'яті та примирення в ВР: ветерани, бійці АТО і президент

День памДень памДень памДень памДень памДень памДень памДень памДень памДень памДень памДень памДень пам
У Верховній Раді України сьогодні відбулося урочисте засідання, присвячене 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі. День пам'яті та примирення в Європі відзначають уже десять років, в Україні ця дата заснована в 2015 році, і на державному рівні відзначається вперше.

Почесні місця в залі Верховної Ради сьогодні зайняли ветерани Другої світової та бійці АТО, перед якими виступив і президент Петро Порошенко. У своїй промові він зазначив, що, за підрахунками істориків, в лавах Червоної армії боролися близько 6 млн українців. При цьому в цілому Україна втратила у Другій світовій, за різними оцінками, від 8 до 10 млн осіб.

"Кілька років тому шоком для більшості українців стала сумно відома заява - образлива і зневажлива по відношенню до наших ветеранів і всіх українців, - нібито Росія виграла б війну і без України. Такі слова - це і наруга над пам'яттю загиблих воїнів, і знущання над почуттями живих ветеранів", - зазначив Порошенко.

При цьому він додав, що "про те, чи почалася б війна, якби в Кремлі не підписали пакт Молотова-Ріббентропа, можна було б і подискутувати. Адже саме цей пакт відкрив останні шлюзи, які стримували війну".

Говорячи про дії нинішнього керівництва Росії, Порошенко зазначив, що агресивна політика сусідів у Донбасі коштувала життя більш як 6 тисячам мирних громадян України, а 1675 українських вояків загинули, захищаючи східні області.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити: