Звільнити 18 449 чиновників - дуже сміливий крок з боку Кабміну

Звільнити 18 449 чиновників - дуже сміливий крок з боку Кабміну

генеральный директор Brain Source International
07.11.2019, 13:30

До кінця року роботу можуть втратити 18 449 співробітників райдержадміністрацій. Як це позначиться на ринку праці України і навіть ближніх країн?

Скорочення 18 449 держслужбовців районних держадміністрацій - вельми сміливий крок з боку Кабінету міністрів України. Думаю, що і не останній. Всім очевидно, що державний апарат роздутий, і бюджет не може собі дозволити таку кількість чиновників різних рівнів.

Звичайно таке серйозне скорочення штатів не може не позначитися на ринку праці України і навіть найближчих країн.

У західних країнах таке скорочення завжди підтримується спеціальними державними програмами допомоги із пошуку нової роботи, на рівні навчальних тренінгів, програмами із перекваліфікації та, звичайно, виплатами допомоги по безробіттю.

Наприклад, у Великій Британії програми з аутплейсменту, тобто допомоги із пошуку нової роботи, починаються із залучення як державних, так і приватних центрів зайнятості, або компаній - операторів, які не тільки володіють інформацією про вакансії та конкретними заявками від компаній роботодавців, а й які здатні організувати навчання, як у великих, так і в малих групах.

Звертаю увагу на те, що звичайною практикою є залучення саме приватних компаній з працевлаштування. В якому обсязі буде реалізована така підтримка у нас, поки незрозуміло.

Оскільки в нашій країні Законом про зайнятість забороняється приватним компаніям надавати населенню платні послуги з працевлаштування, то тоді держава повинна виділити бюджет для оплати роботи приватних агентств. Ну і, звичайно, повинні залучатися оператори національного масштабу, які зможуть реалізовувати такі великі проекти. При цьому, якщо з числа звільнених, реально працевлаштованими через такі програми виявляться 15-25%. Відповідно до міжнародних стандартів такий результат буде вважатися хорошим показником.

Тому основний акцент повинен робитися не на пошук конкретної роботи звільненими, а на придбання ними досвіду самостійного пошуку роботи в умовах ринкової конкуренції.

За моїми прогнозами, з приблизно 18 000 скорочених, 40% будуть змушені піти на пенсію, 50% знайдуть нову роботу в Україні, а 10% будуть змушені виїхати працювати в найближчі країни.

Читайте російською: Уволить 18 449 чиновников - весьма смелый шаг со стороны Кабмина

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини