RU

Яким президентом виявився Зеленський (відеоколонка)

Яким президентом виявився Зеленський (відеоколонка)

главный редактор LIGA.net
22.11.2019, 10:08

Володимир Зеленський півроку, як президент України. Чи вийшло у нього не розчарувати своїх виборців?

Півроку, як в України новий президент, - колишній шоумен, актор, продюсер Володимир Зеленський. Яким президентом він виявився?

Якщо коротко, кращим, ніж очікувала більшість з 25% українців, які голосували за Порошенка. Але, напевно, гіршим, ніж сподівалися 73%, тих, хто голосував за самого Зеленського. Зараз поясню чому.

Я, напевно, як і більшість з вас, прожив ці 184 дні, як на американських гірках. З одного боку, новий президент і його команда зробили багато сміливих, рішучих і правильних кроків. З іншого, дуже часто гарант робив щось надзвичайне, що кидає мене в безодню зневіри.

Ось кілька прикладів

Зеленський переступив через природне бажання будь-якого президента - напхати в уряд лояльних і ручних людей і віддав (майже) Кабінет міністрів України ціннісним і прогресивним хлопцям. Вони взяли на себе відповідальність досягти дуже амбітних економічних цілей. Це плюс.

Але той же Зеленський віддав компанію Центренерго у вотчину олігарха Ігоря Коломойського. З іншого боку, Зеленський виявився явно не маріонеткою Коломойського, що знову плюс.

Інший приклад

Зеленський мотивував депутатів своєї партії ухвалити десятки прогресивних законів, які здатні поліпшити інвестиційний клімат України або, принаймні, його сприйняття іноземними інвесторами. Але в той же час, його друг і соратник Іван Баканов, який очолив Службу безпеки України, відправляє своїх підопічних проводити обшуки і виїмку документів у найбільшого іноземного інвестора країни - АрселорМіттал Кривий Ріг.

Володимир Олександрович однією рукою призначає керувати Генеральною прокуратурою України чесного хлопця Руслана Рябошапку. Який, здається, почав реальну реформу прокуратури. Але інша рука Зеленського, на прізвище Богдан, здійснює неприкритий тиск на силовиків, щоб ті заганяли на допитах, а ще краще посадили Порошенка.

І таких прикладів у піврічному правлінні Зеленського десятки, якщо не сотні: кілька хороших обнадійливих рішень, а потім вилазить щось, що майже обнуляє все хороше.

Читайте також - "Хаос складно оцінити". Півроку Зеленського: що президенту вдалося, а де він провалився

Але в сухому залишку. Я майже впевнений, що Зеленський перевершив очікування 4,5 млн українців, які віддали голоси у другому турі за Порошенка (але, крім мене, в цьому ніхто не зізнається): країна не розпалася на частини, олігархи не засіли на Банковій і не рулять державою, у влади - нереально великий відсоток порядних людей, а божевільний принтер Зеленського у Верховній Раді ухвалив за три місяці більше реформаторських законів, ніж Порошенко за останні три-чотири роки при владі.

Але більшість із 13,5 млн тих, хто голосував за Зеленського повинні бути розчаровані - ера бідності не закінчилася, а справедливості не почалася. Дива не сталося, але ж багато хто з них щиро вірив.

Але у Зеленського є ще 4,5 роки, щоб все-таки переконати перших і не розчарувати других.

Хай щастить.

Читайте російською: Каким президентом оказался Зеленский (видеоколонка)

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини