Справа Шеремета. У списку фігурантів Зеленський, Аваков,Рябошапка

Справа Шеремета. У списку фігурантів Зеленський, Аваков,Рябошапка

редактор LIGA.net
13.12.2019, 11:56

Таке враження, що перші особи України зіграли за сценарієм, написаним в одній з кремлівських веж кілька років тому

Читайте також російською: Дело Шеремета. В списке фигурантов Зеленский, Аваков и Рябошапка

Реально мерзенна новина: Павла Шеремета вбили учасники АТО. Таке узагальнене формулювання порядку денного вчора. Приблизно з 15.30 і до відбою журналісти, президент, міністр МВС і генпрокурор рапортували про розкриття справи Шеремета. Список підозрюваних додавався.

Вчорашні новини тягли за собою позавчорашні асоціації: атовець кинув гранату, хлюпнув сірчаною кислотою, захопив заручників, зніс пам'ятник. Ще трохи й ми повіримо в розіпнутих хлопчиків.

Нагадаємо, фігуранти справи Шеремета поки лише підозрювані. Але зараз не про це. Якось так спонтанно вийшло, що серед усіх соціально-демографічних характеристик підозрюваних (а вони особистості багатогранні), були обрані саме ось ці: колишні військові, волонтери.

Будемо дивитися правді в очі: деякі бійці дійсно поповнюють ряди злочинців. Але правда також і те, що серед тих, хто займався розслідуванням - ми зараз говоримо не про президента, міністра МВС та генпрокурора, а про робочих конячок - теж колишні атовці. Але не було  новин про те, що ветерани розкрили справу Шеремета, чи не так? Це до того, що якщо припущення слідчих вірні, то подати всю цю інформацію можна було інакше.

Читайте також - Тема дня. Кого підозрюють у вбивстві Павла Шеремета

Рідко зустрінеш замітку про те, що колишній атовець провів унікальну хірургічну операцію, запустив вдалий стартап, знешкодив небезпечного злочинця. Можливо, в якій-небудь розширеній кореспонденції, статті або нарисі цей факт біографії головного героя був би розкритий, а ось в новинах подібний заголовок виглядав би дивно. А якщо йдеться про злочинця, то - запросто.

В історії людства є приклади, коли тривалі військові дії приводили до появи мафії. Зокрема, Коза Ностра зародилася під час боротьби сицилійців з Анжуйською династією в XIII столітті і розвивалася протягом всієї історії національно-визвольної боротьби. Саме слово "мафія" це зашифрований повстанський клич: Morte Alla Francia, Italia Anela - Смерть Франції, зітхни Італія!

Соціальні закономірності складні. Соціологи, психологи і криміналісти поки не навчилися їх прораховувати. У суспільстві, що пройшло крізь війну, військові стають сильнішими, хірурги вправнішими й бандити професійнішими.

З фронту повертаються люди, які вміють знищувати "живу силу противника". З психологічними проблемами. З посттравматичним синдромом. Так завжди було, є і буде. В будь-якій країні. Однак в нашому випадку категорія асоціальних ветеранів настільки мала, що не впливає на загальну криміногенну ситуацію в країні.

Читайте також: Затримання у справі Шеремета. Весь спецбріфінг в одній хроніці

Згідно з офіційною статистикою, хвиля злочинності (вбивства, грабежі, розбої, тяжкі тілесні ушкодження, згвалтування) накрила Україну три роки тому. Об'єктивних чинників було два: так званий закон Савченко та економічна криза. У 2014-15 з в'язниць вийшло рекордне число засуджених: 17 000 після амністії 2014 го плюс 8 000 "савченківців" в 2015-му.

У 2016-му зареєстровано близько 220 0000 тяжких та особливо тяжких злочинів. А вже в 2017-му цей показник знизився на 14% - до 198 000. З тих пір сплесків не було. Незважаючи на те, що кількість ветеранів росла.

А ось в стрічках новин постійно миготить: атовець кинув гранату, хлюпнув сірчаною кислотою, захопив заручників, підірвав пам'ятник. І це, найчастіше, правда. Але деформована й неповна.

Найменше претензій до працівників новин. У ньюзрумі або на брифінгу немає часу думати. Доводиться керуватися нарізкою цитат і прес-релізами. Тому рахунок треба пред'являти ньюзмейкерам. У нашому випадку - президенту, міністру МВС і генпрокурору.

Незрозуміло навіщо на цій стадії розслідування потрібен був брифінг за участю президента. Як можна говорити про мотив передбачуваних вбивць, якщо слідству невідомі організатори і замовник? Питань безліч.

Можливо, це була спроба продемонструвати суспільству ефективність поліції і прокуратури. Однак вийшла інформаційна картинка вигідна в першу чергу ворогові. Таке враження, що перші особи держави зіграли за сценарієм, написаним в одній з кремлівських веж кілька років тому. Зав'язка - вбивство Шеремета, розв'язка - ось вона.

Висновок різкий: Зеленський, Аваков і Рябошапка самі стали фігурантами справи Шеремета.

Павла Шеремета

<a href="http://www.liga.net/">Источник</a>

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини