RU

Розміняти на піар. Як Опоблок в інтересах влади тисне на Супрун

Розміняти на піар. Як Опоблок в інтересах влади тисне на Супрун

журналист LIGA.net
12.04.2018, 17:44

Звільнення Уляни Супрун в інтересах Банкової протискає Опоблок в союзі з Ольгою Богомолець, вважає Дмитро Бобрицький

Минулого тижня парламентський комітет з питань охорони здоров'я звернувся до уряду з пропозицією звільнити в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун, прийнявши постанову №5642. Цей документ став результатом тривалого протистояння Опоблоку і депутатів з БПП Ольги Богомолець та Олега Муcія з міністерством охорони здоров'я. Однак турбуватися поки зарано - у звернення комітету немає юридичної сили, а Володимир Гройсман, навпаки, підтримує Супрун.

Основною причиною появи цього звернення до Кабміну в комітеті називають зрив програми державних закупівель ліків в 2016 році, що може бути кваліфіковано як службова недбалість. При цьому проекту звернення, кажуть деякі члени комітету, вже більше півтора року, але в Раді його зареєстрували відразу після різдвяних свят. Чому ж про нього згадали тільки зараз?

Відповідь на це питання слід шукати в двох площинах.

По-перше, представники Опоблоку поставили собі за мету прибрати Уляну Супрун з МОЗ і заморозити медреформу. Для них прийняття постанови починає новий цикл інформаційної кампанії проти в.о. міністра. "Ними рухає бажання відновити корупційні схеми фармацевтичної мафії в держзакупівлях медикаментів і зберегти для керівництва поліклінік можливість збагачуватися завдяки фінансуванню медустанов за старою моделлю "ліжко-місць", - переконані члени комітету, які підтримують медреформу.

Уляна Супрун - одна з мішеней в чинній владі, по якій б'є Опоблок для згуртування свого електорату і поповнення його всіма, хто незадоволений змінами в системі охорони здоров'я. Наприклад, незадоволених новим способом розподілу грошей. А таких буде досить багато: незавантаженим державним клінікам не вистачить коштів, їм доведеться зачинятися або змінювати профіль.

Заступник фракції БПП і близький до президента депутат Сергій Березенко (який дивним чином був відсутній під час голосування за звернення до Кабміну) не вважає рішення комітету небезпечним для Супрун. В одній із розмов з колегами, про яку стало відомо автору, він стверджував, що парламентський комітет не має повноважень впливати на призначення "виконуючих обов'язки" в уряді - це прерогатива виключно прем'єрської вертикалі.

Впливовий депутат вважає, що це більше схоже на продовження спрямованої проти Супрун промо-кампанії. Співрозмовники автора в комітеті з охорони здоров'я впевнені, що до спроб зняти Супрун Березенко дійсно не причетний, він робить все, щоб залишатися на боці реформаторів.

З іншого боку, Адміністрація президента шукає важелі тиску на прем'єра Володимира Гройсмана, який, як стає зрозуміло з його заяв, став на бік реформатора з Канади. АП намагається вплинути на прем'єра погрозами відкликати кілька міністрів, призначених в Кабмін за її квотою, але реалізувати це буде складно через протидію Народного фронту.

Тому кампанія проти Супрун, що роздмухується Опоблоком, вигідна Банковій - вона допомагає їй притистнути неслухняного прем'єра. Співрозмовники автора розповідають, що Ольга Боголомолець практично переконала президента використовувати її в якості VIP-агітатора. Логіку Богомолець можна пояснити так: хтось із влади повинен запропонувати українцям свою "материнську опіку" і зіграти на електоральному полі Юлії Тимошенко. Богомолець вважає, що вона підходить на цю роль. За свої послуги вона просить президента допомогти прибрати Супрун.

Можливо, президент і радий би погодитися на таку пропозицію, але у нього явно не вистачає повноважень забезпечити її виконання тільки своєю владою.

Існує, однак, вірний спосіб домогтися бажаного: "розміняти" посаду міністра МОЗ у Народного фронту в ході торгів про доукомплектування Кабміну. Про них говорять в коаліції, і таким чином позбавити Гройсмана підтримки МФ з питання Супрун.

Звичайно, на Банковій мріють під ці переговори підвести і відставку самого Гройсмана, але шанси на такий розвиток подій незначні, кажуть в Народному фронті. Там передрікають, що конфігурація Кабміну залишиться без змін до наступного  скликання.

Якщо досягти домовленостей про переформатування Кабміну не вдасться до літа, то наближення президентської виборчої кампанії поховає цю перспективу. Поки залишається відкритим питання: наскільки цінним агітатором Богомолець зможе стати для Банкової й куди приведе країну "виборча доцільність" керівників АП.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини