RU

Про справу Навального: без Путіна Росія була б нормальною країною для нормальних людей

19.01.2021, 21:08

Авторитарний режим може існувати, коли і якщо він підміняє правду пропагандою, а політику – спецопераціями. Чим у Росії і займаються

Спеціально для Радіо.Свобода

Уся російська політика путінських десятиліть – це, власне, і не політика зовсім, а перелік спецоперацій різного масштабу.

Була спецоперація зі знищення ЮКОСу з арештом Михайла Ходорковськогорозкраданням активів і передбачуваними судовими вироками. Була  спецоперація з "умиротворення" Грузії, що завершилася  російсько-грузинською війною і фактичною анексією грузинських автономій. Була спецоперація із захоплення Криму за участю "ввічливих зелених чоловічків" і вже формальною анексією півострова.

І ось тепер історія з поверненням до РФ російського опозиціонера Олексія Навального з Німеччини теж оформлена в дусі банальної операції спеціальних служб – до того ж операції, що є якби апендиксом до іншого плану, плану отруєння "фігуранта".

Повідомляємо про прибуття літака у Внуково – запускаємо інформацію про те, що літак спрямовано на військовий аеродром – відправляємо літак у Шереметьєво – блокуємо Внуково – затримуємо "фігуранта" в Шереметьєво. Молодці! Так і бачу, як керівники цієї спецоперації пихтять на якійсь нараді, намагаючись розробити цей видатний план захоплення й ізоляції опонента. І я впевнений, що для них це і є справжня політика.

А це – не політика. Це "унтер-пришибєєвщина". Це вигнання політики з життя величезної країни. І справа навіть не в тому, що в логіці спецоперацій мислить правитель цієї самої величезної країни  Володимир Путін. Справа в тому, що сам авторитарний режим може існувати (і в сучасній Росії абсолютно не зробили якогось відкриття), коли і якщо він підміняє правду пропагандою, а політику – спецопераціями.

Читайте також: Резонанс | Викриття ФСБ. Що залишилося за кадром історії з Навальним

Ми ж прекрасно розуміємо, що вже сама відмова від пропаганди і спецоперацій створила би в Росії і навколо неї зовсім іншу політичну реальність.

З'явилася б непридумана конкуренція на виборах, в якій потонули б і "Єдина Росія", і "Справедлива", а, може бути, й сам великий і жахливий правитель. З'явилася б реальна відповідальність за корупцію, і тоді розслідуваннями крадіжок чиновників-проноз займався би не блогер, заради ізоляції якого треба було ставити на вуха два столичні аеропорти.

Грузія вела б переговори зі своїми автономіями про відновлення територіальної цілісності. Жодного Криму в складі Росії – і жодного конфлікту з Україною та цивілізованим світом – теж не було б, тому що самі жителі Криму поза російською спецоперацією не повстали би проти власної держави, не проводили б фейкових референдумів і не приймали рішення про приєднання до Росії.

Читайте також: Путін про Навального – Кому він потрібен? Якби хотіли отруїти, довели б справу до кінця

Одним словом, що тут перераховувати – це була б нормальна країна для нормальних людей, яка знаходиться у відносинах взаємоповаги із сусідами і в діалозі з цивілізованим світом. Країна без одиночних пікетів, але зі звичайними демонстраціями, без санкцій і антисанкцій, без украдених територій і награбованого добра. Так, і в цій країні злодій обов'язково сидів би у в'язниці, а не в начальницькому кабінеті.

Але тоді це була б Росія без Путіна. Для того щоб Росія залишалася країною для Путіна, чоловіки в генеральських мундирах, які старіють, розробляють одну примітивну спецоперацію за іншою, навіть не розуміючи, яким нафталіном від усього цього тхне, і яким нафталіном, як результат, тхне від країни, що вони осідлали. Тому що вони звикли дихати цим нафталіном, як повітрям, і більше ніж "Новачка" бояться будь-якого свіжого подиху. Навіть на лютому морозі біля входу в московські аеропорти.

Читайте матеріал російською: О деле Навального: без Путина Россия была бы нормальной страной для нормальных людей

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини