RU

Незадані питання, або На що сьогодні не відповів Володимир Зеленський

Незадані питання, або На що сьогодні не відповів Володимир Зеленський

главный редактор LIGA.net
20.05.2020, 17:10

У першу річницю президентства Володимир Зеленський вдруге вийшов спілкуватися з журналістами. Вийшло не дуже. Чого я не почув

Прес-конференція тривала більше трьох годин, питання встигли задати півтора десятка журналістів із дуже різних медіа від BBC до телеканалу НАШ. Далеко не всі важливі питання було задано, а на більшість озвучених я не почув чіткої відповіді:  Зеленський уміє поховати сенс у хмарі емоційних слів.

Усі успіхи і провали президента Володимира Зеленського у спецпроекті LIGA.net Слуга народу. Сезон перший

Які питання, з моєї точки зору, варто було б задати або дотиснути (журналістським сленгом - отримати більш чітку відповідь за допомогою уточнюючих питань)?

Ротація кадрів

- За що звільнили старий Кабмін і як набрали новий: хто проводив співбесіду? Які критерії пред'являлися до кандидатів, якщо серед потенційних претендентів були Сергій Тігіпко та Валерій Хорошковський?

- Як так вийшло, що з команди систематично випадають люди, налаштовані міняти правила гри: ДанилюкРябошапкаГончарук?

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

- Коло довірених осіб звужується. Ключові рішення приймаються дуже вузьким колом - Вами, Єрмаком і Шефіром. Трьох голів достатньо для прийняття компетентних рішень?

Зеленський і олігархи

- Рік тому мало хто поставив би гроші проти того, що більше всіх виграє від вашого президентства  Ігор Коломойський. Але ні! Через рік основний вигодонабувач - Ахметов. Лише один приклад: частка державної атомної енергетики скорочується, але зростає частка - теплової-вугільної. Як так виходить, що і при вас у Ахметова все трохи краще, ніж у інших гравців?

- Півроку тому ви постили фото з наради щодо енергетики з Коломойським. Зараз ви обіцяєте приватизацію Центренерго, а це вотчина олігарха. Це війна? Які у вас зараз стосунки із Коломойським, коли і про що ви останній раз із ним говорили?

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

- На початку коронакризи ви зібрали великий бізнес і попросили їх про допомогу. Бізнесмени й олігархи скинулися, на ці гроші купували медобладнання, ліки і засоби захисту. Як будете розраховуватися з ними?

- Що це був за невмілий піар на тлі "Мрії", яку зафрахтував Епіцентр?  Гереги (власники групи компаній Епіцентр К. - Ред.) таким чином розрахувалися за привілейоване становище їхніх  гіпермаркетів під час карантину?

Згортання медреформи

- Ви хочете згорнути медреформу, так як "вона ні для кого". Хто, крім Facebook, видатних лікарів і міністра охорони здоров'я Максима Степанова, доносить інформацію про медреформу?

Брат Єрмака

- Він торгував посадами і те, що у нього не вийшло продати їх (нікого не було призначено), - погана причина спускати все на гальмах. Це толерантність корупції.

Держінститути та рейтинги

- За рік президентства Володимир Зеленський зрозумів, що державні інститути важливі. Точніше, що інститути - і є держава.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

- Пане президенте, ви постійно говорите про важливість вашого рейтингу. А як ви збираєтеся проводити непопулярні реформи і зберігати високий рівень підтримки? Може, варто прискоритися, зробити непопулярні речі і дочекатися позитивного ефекту саме під вибори?

І це тільки навколоекономічні питання, а є ще багато важливих напрямків, у яких я не дуже розбираюся, щоб предметно говорити із президентом.

А так, звичайно, ще є ряд важливих тем:

- невиразна і мінлива позиція щодо Донбасу і консультаційної ради;

- провалена реформа поліції та ефективний Аваков;

- судова реформа, що забуксувала, й інше.

Але картинка була чудова.

Незадані питання, або На що сьогодні не відповів Володимир Зеленський

Читайте матеріал російськоюНезаданные вопросы, или На что сегодня не ответил Владимир Зеленский

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини